Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RADAGALSKI, Iberius B. A.
 Příspěvek Napsal: sob 14. lis 2015 11:10:39 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. říj 2015 17:24:15
Příspěvky: 43


Obrázek


Jméno: Iberius Bauticus Alfons Radagalski
Vyučovaný předmět/y: Bylinkářství (může učit i lektvary)

Národnost: Anglická
Datum narození: 5. 5. 1809
Věk: 168 let (info níže)
Profese: Profesor
Vystudovaná škola Bradavice / Havraspár
Původ: kouzelnický nečistokrevný

Obrázek
Dubové dřevo – blána z dračího srdce – 12,5 palce dlouhá – nepoddajná
Zajímavost o hůlce | +
S přibývajícím věkem došlo k problému, který si z počátku Iberius nechtěl připustit. Chůze již nebyla taková, co bývala a proto se občas potřeboval opírat o hůl. Tu nosil v pravé ruce, což byla komplikace v případě, že chtěl tasit hůlku, jelikož i tu potřeboval do pravačky. S řešením přišel Garrick Ollivander, který kouzelnou hůlku zapracoval do Iberiovy vycházkové hole. Z počátku docházelo ke komickým situacím, kdy neměl Alfie nacvičené pohyby s tak dlouhou holí a kouzla se mu moc nedařilo. Časem (a že ho měl spoustu) si však zvykl a nyní kouzlí bez problémů vycházkovou holí, která je skoro stejně vysoká, jako on.


Obrázek
Nejčastěji můžete vidět tohoto staříka v pohodlném saténovém hábitu rubínové nebo pomněnkové barvy. Oba hábity mají zlaté lemování a zlatou nití jsou také ve spodní části vyšité různé kruhové ornamenty. Hábity dokonale padnou na jeho vysokou a štíhlou postavu. I když už je značně poznamenán věkem, stojí zpříma a nikterak se nehrbí. Na nohou nosí vždy trepky téže barvy, jako hábit, a to za jakéhokoliv počasí. Pouze dle potřeby přizpůsobuje tloušťku svých ponožek, aby mu nebyla zima, případně si dopomáhá zateplovacím kouzlem. Na levé ruce nosí vždy rukavici, jelikož mu zde chybí tři prsty (od malíčku až po prostředníček) a také má ruku pokrytou jizvami, které se táhnou po celé ruce a zasahují i kousek krku. Pokud ovšem potkáte Iberia venku, ať už na ulici,
Obrázek
nebo třeba v lese, má přes sebe vždy přehozený dlouhý šedý plášť a na hlavě nasazenou starou kouzelnickou čapku, která už dozajista pamatuje i lepší časy. Přes rameno přehozenou větší tašku, ve které ukrývá různé baňky, zkumavky a všelijaké další potřeby pro odběr rostlinných i živočišných vzorků.
Nyní by měla následovat věta typu, že se podíváme na detail staříčkova obličeje. Jenže ten je pokryt tak hustými vousy, že byste marně hledali nějaké rysy. Možná po delším pozorování rozpoznáte široké rty a velké hnědé oči, které se jakoby ukrývají pod hustým, všemi směry trčícím obočím. Ten kousek obličeje, který se neskrývá pod vousy, obočím, nebo vlasy je pokryt hlubokými vráskami, které jsou důkazem jeho staří. Vzhled starce podtrhují dlouhé vlasy, které si samovolně rostou, kam se jim zachce. Jak fousy, tak i obočí a vlasy již dávno ztratily stříbrný nádech a nyní mají sněhově bílou barvu.
K Iberiovi neodmyslitelně patří dvě věci. Tou první je vycházková hůl, která je skoro stejně vysoká jako on, je z dubového dřeva a její vrchní část je vyřezávaná do různých ornamentů. Hůl slouží Iberiovi nejen jako podpora při chůzi, ale zároveň v ní má i zapracovanou kouzelnickou hůlku. Druhým doplňkem je dlouhá dýmka, do které si často cpe tabák a bafá. Pouze ve škole se snaží nekouřit, ale ve skleníkách, či ve volném prostranství jej skoro nikdy neuvidíte jinak, než s fajfkou v ruce.

Obrázek
I když dlouhé bílé vlasy a vycházková hůl svědčí o pokročilém věku, na chování čas nezanechal žádný vliv. Pravda, Iberius už není tak hrrr do každého nového dobrodružství, jako býval v mládí, i přesto se ale dokáže nadchnout pro věc a jít si cílevědomě za svým hlava nehlava. Je stále energický a vitální, jako by mu bylo o sto let méně.
Alfie dokáže být samotář, o čemž svědčí jeho dům v Zapovězeném lese a také dlouhé výpravy mimo civilizaci za badatelskými účely. Zároveň rád vyhledává společnost, sem tam si zajde i na výborný máslový ležák do hospody nebo rád posedí nad partičkou kouzelnických šachů. Je zajímavé, že se rád obklopuje spíše mladšími lidmi. Podle jeho názoru si s nimi má více co říci, může se s nimi bavit o novinkách ze světa, kdežto se starými (jak on sám tvrdí) se diskuze vždy
Obrázek
uchýlí k nemocem, kde koho co bolí a co koho trápí.
Život ho naučil být flegmatikem, tím pádem na vše shlíží s klidem a jen tak něco ho nevykolejí. U svých studentů oceňuje píli a snahu, naopak nemá rád flákání a drzé chování. V tomto případě se nebojí sáhnout i po tělesném trestu, kvůli čemuž byl již několikrát na koberečku u Brumbála. Studenty, ať už se jedná o prváky, nebo sedmáky, oslovuje děti, případně mládež, když je v dobré náladě, tak mu ujede oslovení jako třeba koťátka. Málokdy osloví studenta jeho jménem, protože za ta léta už mu prošlo pod rukama tolik studentů, že na jména už dávno rezignoval. Vždyť je to jen záchvěv v jeho dlouhém životě a stále do něj vstupují noví a noví studenti. Své mozkové kapacity si raději ponechává na důležitější věci.

Obrázek
Iberius strávil mnoho času při pátrání po svých předcích. Přivedlo ho k tomu jeho příjmení, neboť zní polsky, ale celá řada jeho předků pochází z Anglie. A to se dopátral až do 15. století, kde prozatím našel poslední údaje o svém příjmení. Původ zatím zůstává záhadou, ale pro Iberia je šťourání se v archivech zábavou a jak sám říká, má ještě spoustu času vypátrat další předky.


Obrázek
Ewan D. G. - bratr
*27. 3. 1805 - ♰ 2. 6. 1904

Iberius si se svým starším bratrem nikdy moc dobře nerozuměl. Vycházeli spolu celkem dobře, ale měli pramálo společného a neměli spolu o čem mluvit. Starší bratr tíhnul spíše ke sportu a ke společenskému životu, zatímco Iberius byl spíše tichý a studijní typ člověka. Ewan byl ještě v jedné věci velice odlišný. Za svůj život byl 5x ženatý. Měl 12 manželských dětí a později přiznal ještě dalších pět nemanželských.ObrázekAnna Marie - manželka
*12. 9. 1807 - ♰ 5. 5. 1897
S manželkou Annou Marií se seznámil na ministerstvu kouzel, kde oba dva pracovali. Bylo to chvíli poté, co Iberius vystudoval Bradavice a nastoupil do nové práce. Chodili spolu dlouhých deset let, než se konečně vzali. Dlouho se snažili o miminko, ale stále se jim nedařilo, proto se na plno věnovali své práci a cestování. Zadařilo se, až když bylo Iberiovi 34 let a jeho manželce o dva roky více. Narodila se jim vytoužená dcera, kterou pojmenovali Anna Claire. Manželé Radagalski se snažili ještě o další dítě, protože Iberius chtěl ještě chlapce, kvůli zachování rodu, to se však bohužel nezdařilo.
Obrázek


Anna Claire - dcera
*21. 11. 1843 - ♰ 9. 7. 1884
Rodová linie však byla zachována. Anna Claire se nikdy nevdala a žila život bohéma. Rodiče se jí často snažili zklidnit a směřovat jí k rodinnému životu, vždy bezúspěšně. I přesto, že si dcera nenašla ženicha, stačila za svůj život porodit tři děti. Ve věku 18. let se jí narodila dvojčata – Benjamin a Anna Faith, o tři roky později ještě porodila chlapečka jménem Alfons. O své děti se ale příliš nestarala a byla to Anna Marie, která je vychovávala.
Životní zlom nastal v roce 1884, kdy Anne Claire nečekaně zemřela na zástavu srdce. Vnoučata už byla dospělá a Iberius s Marií zůstali sami. Rozhodli se ukončit kariéru na ministerstvu a přestěhovali se do Bradavic, kde vyučovali a byli tak v kontaktu s dětmi. Uplynulo pár let a do prvního ročníku nastoupila i první pravnoučata.Obrázek
1. Etapa - Vzdělaný vesničan
Iberius vyrůstal v malé vesničce nedaleko Oxfordu, kde se všichni zabývali především zemědělstvím. Malý chlapec však nenásledoval většinu, ale raději se sám ubíral do lesů, kde si mohl v klidu číst knihy, případně podnikal dlouhé procházky po okolí s encyklopedií v ruce a detailně poznával přírodu. Tak jako některé děti umí v předškolním věku počítat do deseti, tak malý Iberius v té době uměl pojmenovat snad všechny houby a luční kvítí, které rostly v dosahu dvaceti mil od jeho domova. Když bylo Iberiovi osm, dokončil už svůj první herbář, ve kterém měl sušené rostliny, informace opsané z encyklopedie, ale i své vlastní poznámky.
Zvědavost a touha po informacích jej naplňovala natolik, že se dokonce ani moc nebavil se svým starším bratrem Ewanem, který v sobě měl také kouzelnického ducha, ale spíše inkliminoval ke sportu, obzvlášť k famfrpálu. Když starší bratr nastoupil do Bradavic (Nebelvír), Iberiovi se spíše ulevilo. Konečně měl pokoj jen pro sebe a nikdo ho neotravoval při studiu.
I když rodiče Frank a Susan chtěli, aby se malý Alfiek věnoval zemědělství stejně jako oni, nikdy ho k tomu nedokázali přimět. Ač se jednalo o kouzelnickou rodinu, čarovalo se v ní pomálu a spíše se žilo v mudlovském stylu, samozřejmě až na některé vychytávky, které značně usnadňovaly život celé rodině. Když matka výjimečně vařila pro otce nějaké lektvary, Iberius jí se zaujetím pozoroval a postupem času jí i hodně pomáhal. Paměť na složení jednotlivých lektvarů měl opravdu perfektní.
Jakmile dosáhl chlapec jedenáctého věku svého života, obdržel i on pozvánku do Bradavic. Moudrý klobouk ho zařadil do Havraspáru, kam se náramně hodil. Nejvíce času trávil v knihově, nebo venku mimo hrad, kde rozšiřoval svůj herbář o nové poznatky. Jeho nejoblíbenějšími předměty byly samozřejmě Bylinkářství a lektvary, ve kterých významně vynikal. Naopak astrologie a věštění pro něj byly utrpením. Celkově prošel studiem bez větších problémů, ale také bez přátel, či lásky. Ta však přišla nečekaně záhy.

2. Etapa – Když se daří, tak se daří
Hned, jak Iberius opustil bradavičkou školu, podařilo se mu najít místo na ministerstvu kouzel. Konkrétně pracoval pro Odbor záhad, kde trávil většinu času v kanceláři.
Obrázek

Byl zrovna poslední pracovní den v měsíci, pátek, kolem poledne a Iberius šel jako vždy na oběd do ministerské jídelny. Povětšinou sedával sám v koutě, ale toho dne si k němu přisedla dívka zhruba v jeho věku. Jen se pozdravili, moc slov neprohodili. Jenže další pondělí si dívka přisedla znova, další den znova a pak zase znova a postupně se rozhovořili do běžné komunikace, až se pak chlapec těšil každý den na oběd. Měl toho s dívkou tolik společného a tak krásně si rozuměli, až jejich přátelství přešlo v lásku. Trvalo dlouhých deset let, než se vzali. O pár let později se jim narodila dcera Anna Claire. Iberiovi se dařilo ve všech směrech a nemohl být šťastnější. Jenže nic netrvá věčně.

3. Etapa – Rodinná tragédie
Už když bylo Anně Claire 13 let, bylo zřejmé, že z ní bude pěkný výrostek. I ona se dostala do Bradavic, kde nastoupila do Zmijozelu. Celé školní období jí provázely problémy a vrcholem bylo, když v sedmnícti přišla domů s tím, že je těhotná. Krátce po osmnáctých narozeninách porodila dvojčata, kluka Benjamina a dívku Annu Faith. Ani toto jí nezkrotilo a dál žila svým životem bohéma. Proto její matka, Anna Marie, zůstala doma a o děti se starala ona, zatímco Iberius vydělával na živobytí. Tři roky na to přivedla jejich dcera na svět ještě třetí dítě, chlapce jménem Alfons. Anna Claire se nikdy neprovdala a díky tomu bylo zachováno rodové jméno Radagalski. Tragický zlom přišel v roce 1884, kdy Anna Claire náhle zemřela na zástavu srdce. I když byla pěkný výrostek, přesto to oba rodiče velice vzalo. Vzhledem k tomu, že vnoučata byla již dospělá a žila svým životem, náhle Iberius se svojí manželkou pociťovali samotu. Proto se rozhodli ukončit pracovní poměr na ministerstvu a odebrali se učit do Bradavic, kde Iberius učil bylinkářství a Anna Marie Kouzelné formule.

4. Etapa – Vlk samotář
Obrázek
Zde se jejich srdce naplnila opět láskou, neboť tolik dětí kolem nich je činily šťastnými. Společně se procházeli po Bradavických pozemcích a Iberius vzpomínal na mladá léta, kdy tu studoval. Koupili rodinný domek v Prasinkách, kam je jezdila navštěvovat i vnoučata a pravnoučata. Další bolestná rána byla Iberiovi uštědřena v den jeho osmdesátých osmých narozenin, kdy jeho manželka podlehla stáří. Vzalo ho to natolik, že se vzdal funkce učitele a jako samotář cestoval po celém světě, kde získával vzácné ingredience pro lektvary a léčitelství, které následně prodával, čímž si vydělával na další cesty. Samotářství mu vydrželo deset let. Pak už cítil, že mu docházejí síly. Proto se vrátil do Bradavic. Už ale neobýval dům v Prasinkách, nýbrž si vystavil obydlí v Zapovězeném lese, kde se zabydlel v jednom z širokých stromů a přepracoval jej na domek.

5. Etapa – Na pokraji smrti
Z počátku ještě občas vycházel na procházky do lesa a stále rozšiřoval své znalosti o rostlinách, později ho to ovšem vyčerpávalo čím dál, tím více. Iberius cítil, že se blíží jeho konec. Zásadně proti byl ale ředitel školy, který v té době nutně potřeboval schopného učitele Bylinkářství. Proto prověřil Albuse Brumbála, aby se o Iberia postaral. A tak profesor Brumbál přizval na pomoc svého dlouholetého přítele, Nikolase Flamela, který znal lék na dlouhověkost.

6. Etapa – Do třetice Bradavice
Díky uzavřenému přátelství s Nikolasem a také díky jeho Kamenu Mudrců byl Iberius schopen vrátit se zpět do práce. Ještě dnes se tato trojice často schází při partičce pasians, případně u šachů. A samozřejmě nesmíme zapomenout na dobrou láhev vína.
Obrázek
- Za svůj život sepsal a vydal tři herbáře:
o Byliny ve světě kouzelném a mudlovském
o Kouzelné byliny Evropského kontinentu
o Kouzelné byliny Asijského kontinentu


- Miluje lektvary a rád si získává ingredience sám. Proto se velice dobře vyzná jak v bylinných přísadách, tak i v živočišných
- Nemá rád kakao, ujíždí na kávě. Nesnáší koprovku a hrachovou kaši
- Patronem je mu ježek
- Bubák je pro něj hejno netopýrů a přeměněný bubák jsou pak netopýři s motýlími křídly
- I když téměř neumí létat na koštěti, má rád famrfrpál. Fandí Havraspáru
- Jeho dům uvnitř vypadá spíše jako velká laboratořObrázek


Vrozený talent:
Lektvary +1
OPČM +1
Schopnosti:
Létání 1/10
Lektvary 10/10
Přemisťování


Naučené lektvary:
Mnoholičný lektvar, Felix Felicis, Elixír života, Doušek živé smrti, Lektvar Neviditelnosti, Veritasérum, Uspávací lektvar, Lektvar ochrany proti ohni, Lektvar zapomnění, Drmolící dryák,

Naučená kouzla:

100%
lumos/nox
wingardium leviosa
alohomora
expecto patronum
accio
Specialis revelio
3. úroveň
Expelliarmus
Protego
Mdloby na tebe
Silencio
Zateplovací kouzlo
2. úroveň
Tarantalegra
Incendio
Reparo
Riddikulus
Povzbuzující kouzlo
Obliviate
Lapifors
Immobilus
Expulso
Renervate

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Iberius B. A. Radagalski dne ned 20. pro 2015 21:47:35, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: RADAGALSKI, Iberius B. A.
 Příspěvek Napsal: ned 20. pro 2015 8:33:08 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 372
Asi by byla na místě omluva za takovou prodlevu, ehm. :) Nicméně karta je možná trochu delší, ale pěkně zpracovaná, takže bych i snad byla pro přijetí. I když pravda, nejsem si trochu jistá tím Flamelem, ale pokud je to řešeno s Lei, tak já s tím žádný problém nemám, naopak. :)
Jen kouzla na první úrovni vymazat, měl bys mít jen pět na třetí a deset na druhé úrovni. A možná by nebylo špatné trochu zmenšit podpis, tohle je moc veliké. :)

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: RADAGALSKI, Iberius B. A.
 Příspěvek Napsal: úte 22. pro 2015 9:08:26 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. říj 2015 17:24:15
Příspěvky: 43
Ahoj, 36 dní z mého 168 let starého života je jako nic, takže v pohodě :)
Kouzla umazána, ohledně Flamela jsem psal Lei až nyní, domluveno jsem neměl. Podpis zmenšen.
Díky

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: RADAGALSKI, Iberius B. A.
 Příspěvek Napsal: ned 10. led 2016 11:48:20 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. srp 2012 13:01:36
Příspěvky: 810
Po dlouhé adminské hybernaci kdesi uprostřed registrační sekce...

Flamel je u Iberia v pořádku, je to pojaté vcelku skromně, a dokud je tu taková postava jen jedna, nevidím v tom problém. Žádná další s podobným příběhem by už ale neprošla (to spíš pro rpg tým do budoucna).

Takže pokud Finlay potvrdí to své pro, je to v pořádku :)

_________________
Obrázek
I'm not the jealous type, but what's mine is mine. End of story.
Pačku!

| +
Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: RADAGALSKI, Iberius B. A.
 Příspěvek Napsal: ned 10. led 2016 11:59:58 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 372
Potvrzuji své pro. :)

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: RADAGALSKI, Iberius B. A.
 Příspěvek Napsal: pon 18. led 2016 9:58:11 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
RADAGALSKI, Iberius B. A.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz