Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:
-

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LYNCH, Sheridan
 Příspěvek Napsal: ned 28. zář 2014 17:57:05 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar
Profesor

Registrován: ned 28. zář 2014 16:44:12
Příspěvky: 89
Obrázek

BRIT~ MUDLOVSKÝ PŮVOD ~ BRADAVICE/MRZIMOR ~ PROFESOR PŘEMĚŇOVÁNÍ
Hůlka: Cedr, žíně jednorožce, 15 palců, poddajná

Obrázek
Leckdo by řekl, že je Sheri navenek nezajímavý, průměrný mladý muž, a asi to je pravda. Už na první pohled však působí sympaticky, mile a obětavě a vznáší se kolem něj jakási pozitivně naladěná aura. Výškově se řadí do lehčího podprůměru, ale hlavu si s tím vůbec nedělá. Na vysoko položené regály dosáhne, pokud se postaví na špičky, a nehrozí, že by si urazil hlavu o strop, takže je to docela šťastlivec. Člověk by to do něj možná neřekl, ale pravdou je, že se Sheri může chlubit poměrně vypracovanou postavou – svaly má nejvíc vyrýsované na břiše a rukách. Jeho povolání totiž vyžaduje, aby se udržoval v určité kondici, a tak není nic neobvyklého, když tu a tam potrápí tělo nějakým tím cvičením a posilováním. Mohutně však nepůsobí, je to spíš atletický typ. Má blond vlasy, které na slunci blednou téměř do platinové, jakou lze vidět u bledých seveřanů. Nepotrpí si na žádné módní účesy a výstřelky, takže vlasy nosí jednoduše krátce sestřižené, což je činí značně neposednými, tudíž není výjimkou zahlédnout ho s vrabčím hnízdem na hlavě. Pod světlým a poměrně úzkým obočím se nachází pár hnědozelených očí olemovaných sotva viditelnými řasami. Vždy se skrývají za skly dioptrických brýlí s černými obroučkami. Říká se, že někomu brýle prostě nesluší, ať si vybere jakékoliv, Sheridan je přímý opak. Brýle k jeho obličeji dokonale pasují, a pokud ho někdy uvidíte bez nich, určitě vás napadne, že vypadá divně. Možná trošku jako idiot. Nos má tak akorát veliký, připomínající bambulku, a naprosto nezajímavý, snad kromě toho, že je zdobený nepatrnými pihami, které se stávají viditelnějšími jen na slunci. Plné rty se honosí světle růžovou barvou a většinou je zdobí vlídný úsměv. Sheri si nechává růst kraťoučké strniště, snad aby okolí dokázal, že už není malý kluk, ale dospělý mladý muž. Co se zvláštních znamení týče, má akorát tři nevýrazná mateřská znaménka na pravé tváři a na též straně obličeje lze zahlédnout bledou jizvu na hraně čelisti, kterou si odnesl ze svého prvního zásahu v terénu.
S oblékáním si Sheri nedělá příliš těžkou hlavu. Nikdy si nepřipravuje outfity dopředu, takže většinou popadne to, co mu zrovna leží po ruce a vypadá to přijatelně. Ačkoliv nepřemýšlí nad kombinováním jednotlivých částí svého šatníku, většinou se mu je daří sladit tak, aby vypadal normálně. Nebo dokonce celkem dobře. Nerozeznává příliš odstínů barev, takže proto, aby nenosil něco, co se k sobě barevně nehodí, má dost kousků oblečení v neutrálních barvách. Většinou nosí obyčejné džíny a světle modrou košili, někdy si ale bere i košile kostkované či jinak vzorované a pod ně barevná trička. Brýle mu sice dodávají intelektuální vzhled, ale jako intelektuál se Sheri rozhodně neobléká, nebo alespoň ne cíleně. Pravda je, že nepohrdne svetříky, košilemi, ani otravnými doplňky, jako jsou kravaty, ale na druhou stranu je schopný vzít na sebe i seprané mikiny a divoce barevné kousky šatníku. Hodily by se k němu spíše polobotky nebo jakákoliv jiná kožená obuv, ale Sheridan přesto holduje keckám a nejraději má klasické černé conversky. Alespoň se neobléká jako usedlý čtyřicátník. Doplňky nenosí, pokud nepočítáme obyčejné náramkové hodinky a sem tam nějaký šál kolem krku, když je chladněji.

Obrázek
Faceclaim: George Rainsford

Obrázek
Sheri je klidný, milý, všímavý a chápavý muž, v skrytu duše romantik. Takže by se dalo říci, že je v očích žen dokonalým prototypem dokonalého muže, alespoň co se povahy týče. Je laskavý, ochotný podat pomocnou ruku i úplnému cizinci, nechybí mu empatie a obětavost. Pro radost ostatních a upřímné úsměvy ve tvářích svých blízkých by udělal snad cokoliv. Je to dobrák od kosti, který by neublížil ani mouše, pokud by vyloženě nemusel. Ve vypjatých situacích si dokáže zachovat chladnou hlavu a zdravý rozum, takže dokáže poskytnout profesionální lékařskou péči, i kdyby mu hrozilo, že ho každou chvílí rozdrtí zřícený trám houpající se mu nad hlavou na rybářském vlasci. Stresové situace zvládá naprosto skvěle, bez mrknutí oka, pokud ovšem nejsou v nebezpečí jeho blízcí. V takových chvílích ho strach zcela ochromuje a připravuje o rozum, obzvlášť poté, co zažil při bitvě u Hladového draka. Je rozvážný a spolehlivý a naučil se dříve přemýšlet, než jednat, neznamená to ale, že by se neřídil srdcem. Neprojevuje se příliš výrazně, aby k sobě přitahoval pozornost – většinou mluví hlavně k věci a nemá potřebu tlachat o úplných hloupostech. Rád se ale směje, a to i tomu nejčernějšímu z černého humoru, a většinou se směje pořádně nahlas. Zábavu obecně má poměrně rád, i když větší společnosti se raději straní. Preferuje přátelská posezení s nejbližšími kamarády před divokými akcemi, kde je hlava na hlavě. Ačkoliv působí klidně, dokáže se pořádně rozvášnit, a to jak z hlediska vztahů, tak například i při hádce. Za to, co miluje, se rve jako lev. Hádá se však nerad a z potencionálních hádek často vybruslí dříve, než vůbec začnou. Dokonalým mužem ale rozhodně není – je trochu egoista, takže s ním občas není lehké vycházet, je tvrdohlavý a sem tam se mu podaří plácnout nějakou pěkně jedovatou poznámku, které později lituje. Vůči některým lidem, kteří jsou mu opravdu blízcí, bývá až přehnaně majetnický, takže pochopitelně někdy žárlí. Čas od času ho přemůže depresivní nálada, ze které se vyhrabává poměrně těžko; jinak je ale optimista. Jen to prostě občas nevyjde. Není týmový hráč a nesnáší, když se mu někdo vrtá do práce. Ačkoliv na to nevypadá, v týmu by určitě zaujal pozici vůdce. Těžce nese, když není něco podle jeho, obzvlášť když ví, že jeho řešení je správné. Je ambiciózní a cílevědomý, ale ve zdravé míře. Pokud vybouchne, stojí to za to a je lepší se mu klidit z cesty.
Co se Sheriho zálib týká, patří mezi ně sport, ať už to je běhání, nebo mučení se posilováním či nějaká kolektivní hra. Na druhou stranu ale dokáže prosedět dlouhé hodiny u knihy. Zbožňuje hudbu a tanec, sám velmi dobře ovládá hru na kytaru a je velmi schopným tanečníkem. V neposlední řadě je jeho velkou zálibou milovaný korgi Vilda.

Obrázek
Sheridan pochází z ryze mudlovské rodiny. Jeho otec James pracuje jako chirurg v jedné londýnské nemocnici a je to poměrně sympatický padesátník s prošedivělými hnědými vlasy a hnědýma očima. Svým dětem se i přes náročnou práci vždy pečlivě věnoval a miluje je z celého svého srdce. Matka Belle, o pár let mladší, než James, má kořeny v Itálii, ale na jejím vzhledu se to vůbec nepodepsalo. Má rovné blond vlasy dlouhé do půlky zad a vlídné zelenkavé oči, je nižší postavy. Je přívětivá a milá a je to nezlomná optimistka. Umí se však řádně rozvášnit. Vlastní květinářství, ve kterém tráví velkou část svého času. Sheriho o dva roky mladší sestra se jmenuje Cassandra a stejně jako on, i ona dostala do vínku magické schopnosti. Studovala v Bradavicích, kde byla pro svou poměrně divokou povahu zařazena do Nebelvíru, nyní pracuje jako počasomág.
Do své vlastní rodiny Sheri počítá ještě psa rasy velškorgi, který dostal jméno Vilný Vilda. Je to jeho miláček a nedal by na něj dopustit.
Ze vzdálenějších příbuzných zmiňme ještě bratrance Jaspera, s nímž má Sheri vřelý vztah.

A pochopitelně nesmíme zapomenout na přítelkyni Sybille, k níž chová hluboké city, a syna Calluma (*24.5. 1981), který se okamžitě stal středobodem Sheriho vesmíru.

Obrázek
Sheridan se narodil v Londýně jako první dítě manželům Lynchovým do ryze mudlovské rodiny. Měl naprosto obyčejné dětství, které prožil s rodiči, o dva roky mladší sestrou a uslintaným korgim Felixem. Byl mu věnován dostatek pozornosti, ačkoliv oba rodiče pracovali, takže z něj vyrostl dobře vychovaný a vzdělaný muž. Jako malý často jezdil k babičce na venkov, takže nikdy nebyl vyloženě městským dítětem a stejně dobře jako život ve městě poznal i život na venkově. Chodil do obyčejné mudlovské školy, stejně jako jeho sestra, a o prázdninách s rodiči občas odjeli někam na dovolenou, ať už situovanou do Británie, či někam do zahraničí. Nejvíc se mu líbila asi návštěva Provence, odkud si přivezl lásku k levanduli. Zlom v jeho životě nastal, když mu v den jedenáctých narozenin přišel podivný dopis z nějaké školy čar a kouzel v Bradavicích. Rodiče si mysleli, že si z jejich syna někdo ošklivě utahuje, a tak dopis jednoduše zmuchlali a zahodili. Jenže pak přišel další, po něm další a další. A Lynchovým tenhle soví spam začal nahánět hrůzu. Naštěstí se ale brzy na prahu jejich domu objevil úředník Ministerstva kouzel, aby zmateným a vyděšeným rodičům vysvětlil, že je jejich syn kouzelník. A rovnou je varoval, že je možné, že stejné štěstí bude mít i Sheridanova sestra. Nikdo z Lynchových tomu nemohl uvěřit, ale nakonec pomalu vstřebali šok z toho, že existuje i něco jiného, než normální svět, a uvěřili. Sherimu to netrvalo moc dlouho a brzy se začal těšit na nákupy na Příčné ulici a na školu samotnou. Zpětně si uvědomoval, že jeho život nebyl tak obyčejný, jak si myslel – povedlo se mu pár zvláštností, které brzy vyhodnotil jako důsledek projevů svého magického nadání. Sheri nakonec po zmatených nákupech na Příčné ulici plné divných lidí nastoupil do Bradavic, kde ho jakási mluvící hučka zařadila do Mrzimoru. Jezevčí kolej se mu brzy stala druhým domovem. A brzy v ní přibylo ještě jedno malé jezevče jménem Lynch, když i jeho sestru potkalo to štěstí, že se projevila její čaromoc, a Moudrý klobouk ji zařadil do nebelvírské koleje. Sheri neměl se studiem nejmenší problémy – naopak byl student nadprůměrný a rodiče na něj mohli být právem hrdí. Odmalička chtěl být doktor, jako otec, a tak když zjistil, že existuje něco jako lékouzelnictví, vůbec neváhal a měl okamžitě jasno v tom, čemu se chce věnovat po škole. Dostudoval s výbornými výsledky a na tři roky odjel do Švédska, aby vystudoval lékouzelnickou univerzitu ve Stockholmu. Zaměřil se na lékouzelnictví v terénu, což by se dalo přirovnat k mudlovským záchranářům. Univerzitou proplul s vyznamenáním a vrátil se do rodného Londýna, aby si našel práci v Nemocnici svatého Munga, kde působí dodnes. Své práci je skutečně oddaný, dává do ní vše a má ji rád, takže by za nic na světě neměnil. Na kraji Londýna si pořídil malý byt, do něj uslintané štěně korgiho jménem Vilný Vilda, a má se fajn. Až na ty nepokoje, které nyní zmítají kouzelnickým světem – jako kouzelníka mudlovského původu se ho totiž týkají více, než by chtěl. Bohužel se podepsaly i na jeho jediném trvalejším vztahu. Seznámil se totiž s obyčejnou mudlovskou dívkou, Eleanor, a protože si skvěle rozuměli a El bez mrknutí oka přijala fakt, že Sheri není tak úplně normální, brzy ji požádal o ruku. Jakkoliv ale byla Eleanor tolerantní, nedokázala překousnout zákaz svateb mezi kouzelníky a mudly, a tak se jejich dokonalý vztah (který nakonec tak dokonalý nebyl) pomalu rozpadl. Sheridanovi chvíli trvalo, než se s tím vším srovnal, a celé to akorát přispělo k tomu, aby ještě víc nenáviděl stávajícího ministra kouzel a jeho poskoky.
Stručná herní historie: V zimě roku 1976 (asi?) se seznámil se Sybille Lowreyovou, s níž se později dal dohromady. Jak se ukázalo, měli toho hodně společného - třeba nenávist k Ministerstvu kouzel a jeho radikálním zásahům vůči kouzelníkům smíšeného a mudlovského původu. Sybille měla v plánu přidat se k vznikající frakci rebelů a Sheri to věděl. Nepokoušel se jí ale nic zakazovat, protože tušil, že by to nemělo smysl. A tak se na jaře 1976 oba zapletli do bitvy s ministerskými poskoky, která se odehrála u Hladového draka. Zatímco Sybille patřila k těm, kteří spor vyvolali, Sheri se tam přimotal v zoufalé touze dostat svou přítelkyni z nebezpečí. A samozřejmě měl v plánu pomáhat zraněným, kterých tam nebylo málo, protože se jednalo o doposud jeden z největších sporů mezi rebely a ministerstvem. Sheridan se tak proti své vůli stal svědkem toho, jak Sybille unesli kouzelníci v černých hábitech a sám v té vřavě navíc málem přišel o život, o což se postaral jeden z černooděnců (Jaren Gall), který jej pěkně zřídil. O pomláceného a psychicky vyčerpaného Sheridana se pak postarali rebelové na jejich základně, zvané Hnízdo. Tak se mladík nechtěně zapletl s odbojáři a už u nich zůstal. Ztrátu Sybille nesl velmi těžce, psychicky se hroutil a měl zlé noční můry, které ho obíraly o spánek a sílu, takže do něj Bryony Aubreyová pravidelně lila Bezesný spánek, aby nabral alespoň trochu sil. Sheridan ale postupem času začal ztrácet naději a pokoušel se smířit s tím, že je Sybille zřejmě mrtvá - tou dobou byla totiž zavřená v Azkabanu a všichni víme, jací jsou mozkomorové, že. Sheri nicméně nedokázal jen tak sedět na zadku a pokoušel se zorganizovat záchranu zajatých rebelů; ti si však cestu z vězení později našli sami a vrátili se. Na pokraji sil, psychicky rozložení, ale živí. Nastaly dlouhé měsíce, kdy se Sheridan o Sybille pečlivě staral a pokoušel se jí navrátit ztracenou sílu, odhodlání a především se staral o její chatrné zdraví, jak psychické, tak i fyzické. Díkybohu se jeho přítelkyně po nějaké době znovu postavila na vlastní nohy, i když poznamenána tím peklem, které prožila. To děsivé odloučení ale jejich vztah upevnilo ještě více. Sheridan slíbil, že se nebude vystavovat nebezpečí a že bude především pomáhat raněným. Práce v nemocnici zanechal po incidentu u Draka, protože ministerští znali jeho tvář a mohli si pro něj k Mungovi kdykoliv dojít, a tak měl spoustu času na to, aby věnoval své znalosti a čas k léčení rebelů, kteří zkušené a vyškolené lékouzelníky opravdu potřebovali jako sůl. Byly dny, kdy se Sheri vůbec nezastavil, ale s rozrůstajícím se Fénixovým řádem, jak si později rebelové začali říkat, naštěstí získal i několikery pomocné ruce. Od rebelů neplánuje odejít a hodlá je podporovat až do samotného konce, i kdyby ho to mělo stát život, nicméně rozhodl se, že je potřeba nějaká změna, a tak se chystá vzít uvolněné místo profesora přeměňování v Bradavicích, což neznamená, že by se od rebelů jakkoliv distancoval - vždyť polovina profesorského sboru patří k Řádu.

Obrázek
Létání: 3/10
Lektvary: 7/10
Přemisťování
Talent: Lektvary, přeměňování
Lektvary
Dokrvující lektvar
Kostirost
Lektvar na čištění ran
Mast na léčbu popálenin
Posilující odvar
Protijed na běžné jedy
Uspávací lektvar
Životabudič

100% úspěšná kouzla
Accio
Alohomora
Expecto patronum (sýkorka)
Lumos/Nox
Wingardium leviosa
3. úroveň
Brachium enmendo
Bona hasamentu
Enervate
Expelliarmus
Petrificus totalus
Protego
Vulnera sanentur

2. úroveň
Anapneo
Aresto momentum
Episkey
Ferula
Finite incantatem
Incendio
Pluma pondus
Specialis revelio
Zateplovací kouzlo
1. úroveň
Liberacorpus
Oculus reparo


ZNÁMOSTI:
Hráčské postavy
Sybille T. Lowrey ♥
Jasper M. Fitzpatrick, bratránek, kterého má Sheri fakt rád.
Ashley Thawne, bývalá spolužačka a kolegyně, dívka, co mu dala první pusu.
Theron Howells, jeden ze zmrdijedů, co byl tenkrát u Draka. Jménem ho nezná.
JD McLarken, bývalá kolegyně a spolužačka, Sherimu nikdy nebyla moc sympatická.
Npcoidní známosti
Jaren Gall, chlap, co ho málem zabil, a ten, kvůli němuž radši opustil své místo v nemocnici. Jménem ho nezná.
Rosemary Pie, Sheriho dobrá kamarádka, sestřička od Munga.

_________________
Obrázek
Never give up. Never give in.


Naposledy upravil Sheridan Lynch dne pon 23. bře 2015 15:23:15, celkově upraveno 5

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: LYNCH, Sheridan
 Příspěvek Napsal: čtv 02. říj 2014 16:47:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 722
Obrázek
POVOLENO
LYNCH, Sheridan
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: LYNCH, Sheridan
 Příspěvek Napsal: stř 03. srp 2016 8:35:02 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar
Profesor

Registrován: ned 28. zář 2014 16:44:12
Příspěvky: 89
3. srpna 2016 - Aktualizováno povolání, jak si už někteří všimli, a též informace o rodině. Hlavně tedy sestra a přidán Jasper, na kterého bylo úplně zapomenuto. Chudák :|
No a taky byla někdy před časem dopsána herní historie, v který se ale možná ještě budu vrtat.

_________________
Obrázek
Never give up. Never give in.


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz