Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Lékouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FORSYTH, Jordan Dorothy
 Příspěvek Napsal: stř 08. črc 2015 6:30:19 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar
Profesor

Registrován: stř 08. črc 2015 6:22:28
Příspěvky: 257
JORDAN DOROTHY FORSYTH
née McLarken
Obrázek
Datum narození: 8.6.1953
Vystudovaná škola/kolej: Bradavice/Zmijozel
Národnost: Britská
Původ: Čistokrevný
Registrovaný zvěromág (Šakal)

Profese:
Profesorka lektvarů
Lékouzelník na částečný úvazek, nehody s kouzelnickými předměty


Obrázek
JD je poměrně vysoká, měří přibližně sto osmdesát centimetrů, díky čemuž převyšuje jak spoustu žen tak i mužů což je v některých chvílích užitečné, avšak ne vždy. Snaží se chodit ve většině případech vzpřímeně čímž svou výšku ještě umocňuje, shrbená chodí jen v momentech kdy je hodně unavená či když chce co nejrychleji odněkud zmizet. Váhu má pak úměrnou ke svému tělu, tím pádem není ani příliš hubená a ani příliš tlustá. Jordan se snaží chodit pravidelně běhat, aby si udržovala nějakou kondičku a dokonce se snaží i posilovat.
Její vlasy mají kaštanově hnědou barvu, avšak ona si je velice ráda barví a tak častěji než hnědé jsou její vlasy bílé a čas od času na levé straně si můžete povšimnout několika modrých pramínků. Protože jí nikdy nebavilo starat se o své vlasy a vymýšlet co by si mohla udělat za účes, nechala si je ostříhat na krátko což jí velice vyhovuji i při práci, protože jí díky tomu nepřekáží. A taky tvrdí, že jí kratší vlasy sluší více než ty dlouhé.
Pobledlé tvářičce oválného tvaru dominují hnědozelené oči přibližně mandlovitého tvaru, ve kterých dost často plápolají veselé jiskřičky. Lemují je husté kartáče řas a nacházejí se pod tmavým obočím, které je tvaru obloukovitého a na malém nosíku jsou rozházené drobné pihy, kterých si všimne jen dobrý pozorovatel. Její rty nejsou příliš výrazné, především co se barvy týče, ale když se usměje, dokáží i tak upoutat pozornost. Pokud se na tedy vás JD usměje (což není tak často), odhalí perfektně rovné bílé zuby, které dříve zdobili rovnátka na což rozhodně pyšná není, a tak na většině rodinných fotek z těch let se moc neusmívá.
Ohledně oblečení není Jordan moc vybíravá a dalo by se říci, že by na sebe hodila takřka cokoliv. Což je vlastně pravda, jenže rozhodně nemůže vyrazit do ulic v pytli od brambor, a tak se alespoň snaží, aby k sobě dané oblečení alespoň trochu ladilo, protože přeci nechce nějak ztrapnit svou rodinu. V letních dnech na ní tedy dost často uvidíte šaty, jakékoliv barvy, či tílko se sukní nebo kraťasy. V zimních dnech pak volí podobné věci jako v těch letních, akorát si k tomu přibere třeba punčocháče a nějaký teplejší svetřík si či mikinu nebo kabátek.
Co se týče doplňků, má obdivuhodnou sbírku prstýnků, řetízků, náušnic a náramků, takže se snaží každý den nosit něco jiného.
FC: Tuppence Middleton
| +
ObrázekObrázekObrázek


Obrázek
JD jakožto čistokrevná čarodějka vyrůstala v poměrně velikém luxusu a jelikož vyrůstala do nějakých čtrnácti let jako jedináček, byla i značně rozmazlená což jí vlastně tak trochu zůstalo do dnes. Pokud totiž něco chce, je schopná si to vybojovat jakýmkoliv způsobem. Doslova. Pokud se ona daná věc totiž nedá zaplatit, nebojí se vyhrožovat, tasit hůlku či někoho jiného poslat, aby jí to přinesl. Je i poměrně dost tvrdohlavá, ve většině případech si nenechá poradit, a pokud něco zkazí, hodí to na někoho jiného, protože ona je přeci dokonalá a nemůže nic zkazit. O pomoc nikdy nikoho nepožádá i když je zjevné, že by jí potřebovala, a pokud se najde někdo odvážný, že jí s danou věcí vypomůže, nepoděkuje a ještě ho seřve za to, že se vůbec opovážil k ní přiblížit.
Velice dbá na první dojem, a pokud se jí někdo nezalíbí, dává to tomu člověku při jakékoliv příležitosti najevo ať už posměšnými úšklebky či hlasovými projevy a je jí jedno jestli se jedná o čistokrevného kouzelníka či nějakého mudlovského šmejda, v tom rozhodně rozdíly nedělá. Naopak, kouzelníci nečistokrevného původu jí připadají docela zajímavý a i když by se s nimi neměla zahazovat, jak tvrdí její rodiče a ostatní příbuzní, občas si prostě nemůže pomoci a s nějakým nečistokrevným kouzelníkem si vyjde. Ona rozčarovanost nad daným nečistokrevným však trvá maximálně několik dní s tím, že s daným člověkem odmítá chodit kamkoliv kde by je mohla vidět čistokrevná smetánka.
Každý by se mohl divit, že někdo takový se rozhodl stát lékouzelníkem. Popravdě? I Jordan sama občas přemýšlí nad tím, jestli to nebyla chyba. Je však pravdou, že jí ona práce jistým způsobem baví a za nic jiného by neměnila. Ten pocit, že někomu mohla pomoci je totiž k nezaplacení.
Aby Jordan normálně fungovala, potřebuje minimálně osm hodin spánku nebo alespoň tři velké kafe. Pokud ani jedno z toho nemá, je pak pěkně nevrlá a po ostatních štěká více než obvykle.
JD je mistrná manipulátorka a lhářka, často říká lidem věci které chtějí slyšet, nebo říká lidem věci, které pro ně nejsou zrovna dvakrát příjemné. Jen velmi těžko se jí dá věřit, neboť někdy říká pravdu a někdy lže lidem přímo do očí, zkrátka jak se jí to nejlíp hodí.
Respektuje taky nadřízené lidi a udělá skoro vše co jí řeknou, ne vždy totiž souhlasí s jejich příkazy. Je také velmi loajální a skoro vždy splní to co slíbí. Samozřejmě pokud je daný slib v jejích silách či pokud na to nezapomene, protože i to se může stát, že.

Obrázek
Tato větev rodiny McLarkenových žije na okraji britského Birminghamu, kde mají vystavěno i velké přepychové sídlo s rozlehlými zahradami. Smýšlení celé rodiny je převážně proministerské, protože i samotný otec na Ministerstvu pracuje a podporuje klasický model rodiny pouze ve spojení čistokrevných kouzelníků. Rodina své děti vede zejména k tomu, aby si vážili čistokrevných kouzelníků, a aby na mudlovské kouzelníky nebrali zřetel. Ve společnosti platí za ukázkovou a vznešenou rodinu, jejíž spokojenost mohou mnozí skoro až závidět. Všichni členové rodiny chodívají dokonale oblečení, bez jediné poskvrnky a veškerými svými postoji a názory dokonale prezentují své politické postavení a zájmy.
Patří do vedlejší větve rodiny McLarkenů, jsou spjatí rovněž s rodem McAuley.

Julius McLarken (otec)
Julius je odměřený a velice elegantní člověk, který pracuje na Ministerstvu. Ve společnosti jej není možné potkat jinak, než-li elegantně oblečného, s dokonalým vystupováním, se kterým vždy dokázal na každého udělat dojem. Své děti vychovává, jak nejlépe umí, přičemž nejvíce své pozornosti upíná ke svému synovi, z něhož chce jednou mít pracovníka Ministerstva a poté možná i úspěšného Ministra.
Studoval v Bradavicích kde ho Moudrý klobouk zařadil do Zmijozelu. V tuto dobu pracuje na Ministerstvu jako bystrozor.

Ariadne McLarken roz. McAuley (matka)
Ariadne je elegantní žena na úrovni, které nechybí jistý šarm a kouzlo. Umí si zjednat pořádek, ale na druhou stranu umí být skvělou oporou pro své děti, i když je pravdou, že ze svých dvou dětí má nejraději svého syna Nathaniela. S JD si však docela dobře rozumí a ona sama ví, že pokud potřebuje, matka je tu pro ní a tím pádem se jí může svěřit s čím chce a ve většině případech se jí dostane i pomoci, pokud je to tedy v silách její matky.
Podobně jako její muž, i ona studovala za svých mladších let v Bradavicích kde i jí zařadili do Zmijozelu. V této době pracuje jako obliviator.

Nathaniel Caleb McLarken (bratr)
Mladší bratříček, kterého má Jordan velice ráda a nedá na něj dopustit i přesto, že jakmile se narodil strhl veškerou pozornost na něj. Ze začátku si z Natha sice dělala pokusného králíka, protože jí štvalo, že už se jí rodiče tolik nevěnují, ale postupem času si ho oblíbila. Často ho sice škádlí, ale on sám ví, že je to jen ze srandy. Pokud někdo jejímu malému bratříčkovi ublíží, nezná se a brání ho zuby nehty.
Postava jiného hráče, odkaz na kartu

Nesmíme také zapomenout na další členy jejich rodu a to Salema E. McLarkena a Pandoru I. McLarken patřící do hlavní větve rodu McLarken. Krom toho bychom taky mohli zmínit Siobhan McAuley, Jordaninu sestřenici.Přítel Archibald Horace Forsyth
> Odkaz na kartu

Syn Hubert Archibald Forsyth (*7. dubna 1980)

Dcera Brighton Ash Forsyth (*4. července 1986)

Obrázek
Jordan Dorothy McLarken se narodila jednu deštivou neděli v nemocnici u sv. Munga, a protože byla vesměs zdravé dítě, pustili jí i její matku po pár dnech domů. Její rodiče si samozřejmě přáli chlapce, který by jednou dědil, ale ani nad dcerou nezanevřeli, přeci jen pro ně bylo hlavní, že se dítě narodilo zdravé a ne postižené. Myšlenku na svého dědice však nezahnali, a tak se snažili o další dítě i když zatím se jim to nedařilo.
Dětství měla v rámci možností docela šťastné, pokud to tak tedy můžeme říci. Už od útlého věku se musela učit jak se správně chovat ve společnosti, a protože matka měla vždycky zálibu v hudbě, chtěla, aby její dcera uměla hrát na nějaký hudbení nástroj. Tak to dopadlo, že se Jordan učila hrát na klavír a později i na housle a zobcovou flétnu, což už byl výmysl JD, protože si našla podobnou zálibu jako její matka, a tak není divu, že její pokoj do teď zdobí plakáty všemožných skupin a její nejoblíbenější hudbení nástroj a to právě klavír.
Kouzelnické schopnosti se u ní objevili poměrně brzy, díky čemuž rodiče byli nadšení, protože to znamenalo, že jejich dcera není nějaký moták, ale kouzelnice a teď už jen zbývalo než dosáhne jedenáctého roku života. Sama Jordan se velice těšila, protože jí matka často o Bradavicích vyprávěla, a jakmile dosáhla desátého roku života odpočítávala dny kdy bude mít jedenácté narozeniny..
Každý den vysedávala minimálně hodinu u okna, jestli se náhodou nerozhodla sova přiletět o něco dříve. V noci si pak vždy odškrtávala na kalendáři další den. Aby jí rodiče alespoň trochu zabavili, protože Jordanino neustálé žvatlání o dopisu a Bradavicích je za chvíli přestalo bavit, začala se učit španělsky což jí dělo veliké problémy, ale jazyk si nakonec osvojila.
Konečně nastal ten den kdy JD oslavila jedenácté narozeniny. Každému jinému by se ten den mohl zdát jako normální sobota, ale slečně McLarkenové ne. Proč? Odpověď byla jednoduchá, přišel jí konečně její vysněný dopis z Bradavic, a tak už nemusela jen snít o tom, jak do školy bude chodit, protože její sen se pomalu, ale jistě stával skutečností.
Prázdniny jí pak utekli strašně rychle s tím, že i rodiče se nakonec těšili až jejich dcera odjede pryč, protože Jordan o té škole dokázala mluvit několik hodin v kuse a všechny kolem ní to už začínalo pěkně štvát.
Cestu vlakem do Bradavic pak přežila docela v pohodě, našla si hned nějaké kamarády a stačila ztratit svou žábu, kterou našla až o pár dní později u svého spolužáka. Moudrý klobouk se dlouho rozhodoval mezi Havraspárem a Zmijozelem, ale nakonec se rozhodl právě pro Zmijozel. JD si i hned svou hadí kolej oblíbila a brzy zjistila, že má obrovský talent na lektvary a přeměňování.
Když bylo JD čtrnáct let, narodil se Nathaniel. Jordan si do té doby přála sestřičku, protože tušila, že když se narodí kluk, rodiče už se o ní nebudou tolik zajímat. V posledním ročníku se pak naučila to o čem posledních pár let snila, tedy Zvěromagii.
Jordan měla jasnou představu o tom co chce po Bradavicích dělat, a tak jakmile dostudovala vyrazila do Španělska vystudovat lékouzelnickou školu v Madridu, protože se do téhle země chtěla vždycky strašně ráda podívat, a tak neviděla žádný problém proč by nemohla. Rodiče s tím sice zprvu nesouhlasili, protože jí chtěli po škole najít v hodného manžela, jenže to se zas nelíbilo Jordan a nakonec rodiče přemluvila tím, že na vdávání má ještě času dost.
Školu dokončila s vyznamenáním, vrátila se zpátky do svého rodného města Birminghamu a brzy si našla práci u sv. Munga na oddělení nehod s kouzelnickými předměty. Svou práci má velice ráda a dává do ní vše.

Jordan sice vždycky propagovala čistokrevnost, ale říká se, že člověk lásce neporučí. Archibald byl kouzelníkem nečistokrevným, ale byl moc milý, věděl toho spoustu a JD se prostě.. líbil. A i když lásku k němu měla od rodičů zakázanou, vzbouřila se.. a rozhodla se s Archiem být. Milovala ho, on ji, tak proč by si měla nakonec vzít někoho, koho sotva zná? Hlavně ten pocit zamilovanosti neměla od doby, co jí Derek Fawkes, tehdy Peter Carlyle, zmizel ze života. S Archiem tak všechno bylo snadné, a to dokonce i těhotenství. V dubnu 1980 mu porodila syna Huberta. Do Archibalda se v tu chvíli zamilovala ještě víc, protože byl úžasným otcem a pro ní skvělou oporou.
Když se situace mezi čistokrevnými a nečistokrevnými na jaře roku 1983 vyhrotila, rozhodla se přidat do Fénixova řádu, aby ho tak mohla podporovat, stejně jako její přítel. Přes prázdniny se pak rozhodla zůstat ve škole, aby mohla dávat pozor na ty, co se tam rozhodli zůstat.

Hůlka
Dřevo: Hloh
Jádro: Pero z fénixe
Délka: 14 palců
Ohebnost: Pružná
Obrázek
Zvěromagie
Přemisťování
Létání 1/10
Lektvary 10/10
Talenty
Přeměňování +1
Lektvary +1


Naučené lektvary: Jakožto vystudovaný lékouzelník má naučené všechny.

Naučená kouzla:
100%
Lumos/Nox
Wingardium leviosa
Alohomora
Expecto patronum (Kolibřík)
Accio
Specialis revelio
III. úroveň
Anapneo
Finite Incantatem
Aresto Momentum
Protego (maxima)
Expelliarmus
II. úroveň
Mdloby na vás
Obliviate
Rennervate
Aqua Eructo
Awinio Radix
Bombarda
Bona Hasamentu
Colovaria
Ducklifors
Fumos
I. úroveň
Sonorus
Quietus
A zbytek léčivých kouzel


Zajímavosti:
~ Sbírá zvonkohry, lapače snů a sošky slonů
~ V Bradavicích se chytla krapet špatné party a naučila se kouřit. Tento zlozvyk se s ní drží do teď.
~ Trpí na epistaxi
~ Má malou srážlivost krve, takže stačí když se jen trošku bouchne a utvoří se jí modřina.
~ Miluje růže
~ Její nejoblíbenější barvou je modrá a fialová
~ Je alergická na oříšky, špenát a prach
~ Nejlepší přátelé jí oslovují JD
~ Hraje na klavír, housle a zobcovou flétnu
~ Plynule hovoří španělsky

_________________


Naposledy upravil Jordan Forsyth dne čtv 30. led 2020 20:42:03, celkově upraveno 7

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: MCLARKEN, Jordan Dorothy
 Příspěvek Napsal: sob 18. črc 2015 14:29:34 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
McLARKEN, Jordan D.
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Lékouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz