Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
TOTO FÓRUM SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHIV A NENÍ MOŽNÉ SE NA NĚJ REGISTROVAT. HRA PROBÍHÁ >>ZDE<<

Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Bystrozoři
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LILLEGARD, Torunn
 Příspěvek Napsal: sob 03. říj 2015 21:33:06 
Offline
Bystrozor
Uživatelský avatar
Bystrozor

Registrován: sob 03. říj 2015 17:01:30
Příspěvky: 246
Obrázek
Jméno: Torunn Lillegard
Škola: Bradavice/Havraspár
Profese Bystrozor v zácviku,
profesorka létání na částečný úvazek
Datum narození: 3.3.1967
Národnost: Norská
Původ: Smíšený původ


Vzhled: Torunn se vytáhla na neuvěřitelných sto sedmdesát osm centimetrů a je jen štěstí, že už dál neporoste. Pravidelně sportuje a rozhodně o sebe dbá, takže byste na ní těžko hledali nějaké ty špíčky. Naopak její postava je vysportovaná, i když stále tak trochu připomíná křehké děvčátko, které by mohl silnější vítr odnést pryč. Až na tu výšku, že jo.
Pobledlé tvářičce oválného tvaru dominuje dvojice velkých čokoládových očí, které se skrývají pod světlým obočím a hustými kartáči řas. Mnohdy v nich plápolají veselé jiskřičky, případně měknou ve stylu nevinných štěňátek, to když se jejich majitelka ocitne v potížích.
Její vlasy nesou tmavě hnědou barvu, jsou vlnité a dosahují kousek pod lopatky. Torunn každé ráno tráví minimálně půl hodiny před zrcadlem, aby své kadeře řádně rozčesala a následně spletla do copu či drdolu. Nikdy z domu nevychází rozcuchaná či nějak dále neupravená, na svůj vzhled velice dbá.
Plné rty jsou dost často zkroucené do úsměvu, Torunn se totiž většinu času usmívá a díky tomu odhaluje perfektně rovná, bílá zubiska.
Co se týče oblečení, Torunn není nikterak vybíravá a s klidem si obleče to, co jí maminka připraví. Když však přijde na kouzelnická představení, má v zásobě dokonce i repliky vikinských hábitů a klobouky, z nichž pak vytahuje králíky.
| +
Držkonárok: Katie Findlay (dříve Alissa Skovbye)
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Povaha: Torunn stále připomíná zranitelného tvora, ale už jsou pryč doby, kdy si nechávala všechno líbit. Možná za to mohla puberta, možná to, že se dozvěděla o nevlastním bratrovi, ale důležité je, že se sebou nenechá jen tak "vorat".
Rozhodně je to společenské děvče, občas přehnaně důvěřivá, ale už ne tolik, jako dříve. Je velice chápavá a dokáže se do lidí vcítit. Je to přesně ten člověk, za kterým se můžete přijít vyplakat a svěřit se jí s jistotou, že vás pochopí a ničí tajemství by nikdy nevyzradila. Problémem je, že ona sama v tomhle ohledu zrovna sdílná není a veškerá svá trápení se snaží řešit sama, nebo jen se svými nejbližšími.
Hrdinka to žádná zrovna dvakrát není a do nebezpečí se rozhodně nevrhá po hlavě. Snaží se s tím však něco dělat. Pokud jí někdo něco provede, odpouští vcelku rychle, i když především záleží na tom, kdo jí co provede. Pokud se s někým pohádá, je to většinou ona, kdo se jako první přijde omluvit a je jedno, jestli za to může ona či někdo jiný. Když jí někdo říká zlé věci, dokáže se ohradit a oplatit mu to. Je sice pravda, že jí to pak mrzí, na druhou stranu si za to přeci ty lidi mohou sami. Naštvat ji je poměrně těžké, protože se vždy snaží za vším vidět něco dobrého a téměř vždy na něco přijde, pokrčí nad vaším chováním rameny a tiše to bude snášet a onu zlobu propustí až někde v ústraní.
Torunn uznává všechny autority, když je někdo starší nebo třeba má vyšší postavení než ona je u ní vždy někdo koho musí poslouchat a respektovat. Je vůbec velice slušně vychovaná a zakládá si na dobrém chování a mluvení s ostatními lidmi. Na první pohled někomu může připadat jako obyčejná dívka svého věku s předvídatelným chováním a lehce zapadající mezi řady svých vrstevnic, možná lehce přecitlivělá a důvěřivá. Ovšem poté co s ní strávíte více času, pochopíte, že je to osobnost mnohem složitější, což je také dobře prokazatelné tím, že v každé společnosti a ke každému člověku se chová trochu jinak, ale pořád je to ona, jen nechává propouštět pokaždé trochu jiné své postranní povahové rysy, přičemž ty hlavní zůstávají pořád stejné.

Zajímavosti:
- Doufá, že jednou bude mít opravdu obří rodinu.
- Umí několik kouzelnických triků, od vytáhnutí mince za uchem až po několik karetních.
- Krom angličtiny umí plynně norsky.
- Má obří sbírku plyšových zvířátek, většina má místo v její postýlce, ostatní pak po poličkách a zemi.
- Má strach z pavouků, hadů, štírů a obřích mravenců. Většinou pak piští a omdlívá.
- Ráda vytahuje králíky z klobouku.
- Vlastní nejnovější Kometu 240.
- A taky hodně staré a nefunkční hodinky, které patřily profesoru Nelsonovi.


Rodina:
Obrázek

Torbjorn Lillegard
otec, *1932

Kouzelník. A zároveň mudla jako poleno. Torunnin otec se totiž živí předváděním kouzelnických triků po celém světě, ale ihned zapomeňte na představu muže ve fraku s cylindrem a černo-bílou hůlkou, kterak tahá králíky z klobouku. Torbjorn celou svou show založil na prostém severském paganismu, takže místo glitrovaných sáček a podobných zhovadilostí se odívá do historických (a někdy fantaskních) replik vikinských hávů, a s šíleným výrazem předvádí cosi, co by někteří nazvali primitivní černou magií. Je to drastické, ale stejně s tím slaví úspěch. Je to zvláštní muž hrdý na své kořeny a milující otec i manžel. Jen to občas vypadá, že mu ruplo v bedně.
Obrázek

Greer Lillegard
matka, *1934
roz. O'Callaghan

Laskavá žena a ochránkyně rodinného krbu, která do rodiny vnesla kouzelnickou krev i nadání, jež předala všem svým čtyřem dětem. Je oporou nejen jim, ale i svému muži, kterého obdivuje a bezmezně miluje od chvíle, kdy se seznámili. Pracuje v kouzelnickém kosmetickém salonu a občas vypomáhá Torbjornovi s kouzly při jeho představeních. To, že podle britského ministerstva kouzel není s Torbjornem sezdána ji nijak netrápí, protože po svatbě v Norsku přijala i norské občanství. V Bradavicích navštěvovala Mrzimor.

Obrázek

Bjarne Lillegard
starší bratr, *1953

Nejstarší z Lillegardových dětí, i když jen o pár minut, než se na svět prodral jeho bratr Leif. Bjarne se naprosto pomamil a to nejen povahou, ale i kolejí, kterou v Bradavicích navštěvoval. Věnuje se studiu lektvarů ve Skandinávii.
Obrázek

Leif Lillegard
starší bratr, *1953

Leif je živel, který společně s několika kamarády založil úspěšnou undergroundovou kapelu. Doma se moc nevyskytuje, ale občas pošle pohled z místa, kde zrovna koncertuje.


Obrázek
Emma Montpellier née Lillegard
starší sestra, *1961
odkaz na kartu

Milovaná sestřička, která vždycky ví jak Torunn utěšit když se se něčeho bojí. Po ruce má vždy něco sladkého což je pro tvora jako je Torunn bezvadné. Ke své starší sestře velice vzhlíží.
Kalle Lillegard
mladší bratr, *1982
Malý a hlavně uřvaný uzlíček, který se narodil v lednu roku 1982. Torunn je z malého bratra tak trochu nesvá, ale ráda ho má.


Širší rodina:

Magnus Lillegard, strýc, bratr otce
Flynn O’Callaghan, strýc, bratr matky
Erica O’Callaghan, teta
Sean O’Callaghan, bratranec

Zvěřinec:
- mají doma docela hodně holubů (pojmenovaných)
- taky mají pár bílých zakrslých králíčků (pojmenovaných)
- poštu celé rodině obstarává kalous ušatý jménem Freyr
- Torunn pak vlastní černé krátkosrsté morče.


Historie: Torunn, na rozdíl od svých starších sourozenců, jenž se narodili v Norském městě Tromsø, přišla na svět ve Skotském Iverness, kam se její rodina přestěhovala když byla Greer v očekávání. Jedním z důvodů přestěhování se z Norska do Skotska byli také Torbjornovi časté výlety do zahraniční.
Torunn už od mala znala jak svět kouzelnický, tak ten mudlovský, i když ten kouzelnický jí byl vždy o něco blíže, jelikož i její otec byl přeci kouzelník. A popravdě? Torunn jeho (ne)kouzelnické schopnosti vždycky obdivovala a milovala když jí ukazoval karetní triky či podobné věci před spaním, i když jeho samotného vždycky více bavilo vystupovat v historický hábitech a dělat svou show založenou na prostém severském paganismu. Jenže co by pro svou nejmladší dcerunku neudělal, že. No a tak nebylo divu, že každé její narozeniny bylo povinné minimálně jedno jeho představení a Torunn byla vždy nesmírně ráda, když mu mohla pomáhat. Když totiž zrovna nebyl na nějakém představení a trávil se svou nejmladší dcerou čas, učil jí některým trikům. Otec tu byl vždycky převážně na tu zábavu a maminka na krmení hladových krků a pofoukávání bolístek či utěšování.
Kouzelnické schopnosti se u Torunn ukázali pár dní po jejích sedmých narozeninách, kdy nechala vzplanout balíček karet, jelikož se jí stále nedařil jeden karetní trik, jenž se jí snažil její otec naučit. Nikomu se nic nestalo a naštěstí se ani neopakovalo proměnění nějakého příbuzného v kachnu jako to bylo v případě Emičky, ale aspoň se u toho bavila celá rodina, že.
A teď? Torunn čeká až oslaví své jedenácté narozeniny, jenž se neodkladně blíží, ale hlavně se nesmírně těší na to, až jí přijde dopis z Bradavic, jako to bylo u jejích starších sourozenců. O nich totiž slyšela snad už všechno a ona se nemůže dočkat toho dne, kdy i ona nastoupí do kouzelnické školy čar a kouzel.

Škola pro ní byla neuvěřitelná už od samého začátku. Byla zařazena do Havraspáru, a i když měla v první chvíli pocit, že by měla být spíše v Mrzimoru, zapadla do modré koleje vážně skvěle. Brzy se totiž ukázalo, že je to celkem šprt, na rozdíl od některých dalších lidí v jejich ročníku. Na první hodině létání moc nezazářila, stejně jako na náboru, ale do týmu se stejně dostala, a i když jí to pořádně nešlo, trénovala o sto šest, aby se zlepšila, protože tohle byl prostě její sen. Dost se spřáhla s Nessou a Gabi, zjistila, že je totální antitalent na lektvary a i když se to v průběhu let zlepšilo, sem tam jí stále nějaký ten kotlík vybouchne.
Dosti si oblíbila o dost staršího Heatha, který byl pro ní něčím jako bratrem, kterých sice měla dost, ale další se klidně mohl ztratit, no ne? Na školu taky nastoupil Monty, což bylo fajn, protože tam konečně měla taky dost blízkého člena rodiny. Společně s ním nastoupil i Asbjorn, což byl ještě bližší člen její rodiny, než Monty, ale to se jí podařilo zjistit až později. Nadšená z toho rozhodně nebyla a Bjorna začala bezdůvodně nenávidět, aniž by mu vlastně pořádně řekla proč.. a to vlastně ani neví, že je Torunn jeho sestra.
Krom toho taky Havraspár konečně vyhrál famfrpálový pohár, Torunn se zúčastnila a přežila Survival, byla několikrát na plese a to především s Dantem, nicméně tam zašla i s Barrym, ke kterému začala cítit něco víc, než jen přátelství, a tak spolu začali chodit. S rodiči skoro vůbec nemluvila, stejně jako se ségrou a bratry, kteří o Asbjornovi věděli mnohem víc, než ona sama, ale trochu jim odpustila, když maminka otěhotněla. Narodil se tak její další bratr, kterého sice ráda má, ale stejně tak je z něj i nesvá.
Situace, která nastala na jaře roku 1983 byla rozhodně příšerná, a i když rodiče Torunn chtěli, aby se na prázdniny vrátila domů, rozhodla se zůstat na hradě, protože se bála, že se nebude mít kam po prázdninách vrátit, nebo že by jí pak rodiče nepustili. Sice věděla, že by doma byla mnohem více v bezpečí, ale nehodlala to tady jen tak opustit.
Naštěstí i po prázdninách škola stála a co víc, boj byl pomalu u konce. Torunn nemohla bejt šťastnější, když vše dopadlo dobře. Zkoušky NKÚ splnila skoro na výbornou a začala se bezhlavě připravovat na OVCE, i když na ty měla ještě dva roky čas.. i to ale uteklo jako voda, zkoušky úspěšně složila, a tak se nabízela otázka, co bude dělat. Asi nikdo neočekával, že by se vydala zrovna směr bystrozorství, ale bylo to něco, co jí vlastně dosti lákalo. Školu však nechtěla úplně opustit, a tak tam zůstala alespoň na částečný úvazek jakožto profesorka létání.

Schopnosti
Létání 10 × Lektvary 4 × +2 létání × +1 OPČM × přemisťování


Naučené lektvary: Protijed na běžné jedy, lektvar zapomnění, vlasyzvedající lektvar, lektvar vytrvalosti, uspávací lektvar, protijed na málo běžné jedy, matoucí utrejch, sršící roztok, lektvar vytrvalosti, lektvar na čištění ran, mast na léčbu popálenin, ostrovtipný lektvar, sršící roztok

Naučená kouzla:
Expecto patronum (100%)
Expelliarmus (II.)
Relashio
Perikulo
Mucus ad Nauseam
Bombarda
Brachiabindo (II.)
Klopýtací kletba
Plantamitto
Petrificus totalus (II.)
Protego (II.)
Rictusempra
Tarantallegra
Mdloby na tebe
Klihando
Glacius
Impedimenta
Everte Stati (II.)
Confundo
Immobulus (II.)
Wingardium Leviosa (100%)
Alohomora (100%)
Accio (100%)
Lumos/Nox (100%)
Aqua Eructo
Incendio (II.)
Cedníkové kouzlo
Flagrate
Carpe Retractum¨
Depulso
Mobilicorpus
Prior Incantato
Accio
Spongify
Aresto momentum (II.)
Finite Incantatem
Diffindo
Flipendo
Colovaria
Duro
Reparo
Asius
Engorgio
Avis
Avifors
Reducio
Sonorus
Ducklifors
Pluma Pondus
Polštářové kouzlo
Incarcifors
Quietus
Mustelfors
Reparifarge
Densaugeo


Hůlka: Olšové dřevo, žíně z ohonu jednorožce, 12 a čtvrt palce, málo pružná

Inventář:
Kometa 240 (od Heatha)
Bedna s cvičnými míči (potlouk, camrál, zlatonka - tábor 1981)
Hodně staré a nefunkční hodinky (krádež 1979)
Bílý lilie na jemné gumičce (Dante, Vánoce 1980)
Kouzelnické šachy (Vánoce 1980)
Figurky všech hráčů Pýchy Portree (Tábor 1981)

Výsledky zkoušek:

NKÚ
Vynikající - OPČM, kouzelné formule, přeměňování, dějiny čar a kouzel, studia mudlů, věštění, POKT, bylinkářství
Nad očekávání - lektvary, astronomie, starověké runy
OVCE
Vynikající - OPČM, kouzelné formule, přeměňování, dějiny čar a kouzel, studia mudlů, věštění, POKT, bylinkářství, astronomie, starověké runy
Nad očekávání - lektvary

_________________


Naposledy upravil Torunn Lillegard dne ned 15. zář 2019 0:05:10, celkově upraveno 15

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: LILLEGARD, Torunn
 Příspěvek Napsal: úte 20. říj 2015 9:26:34 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 747
Obrázek
POVOLENO
LILLEGARD, Torunn
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: LILLEGARD, Torunn
 Příspěvek Napsal: ned 15. zář 2019 0:06:04 
Offline
Bystrozor
Uživatelský avatar
Bystrozor

Registrován: sob 03. říj 2015 17:01:30
Příspěvky: 246
EDIT KARTY

| +
26.7. 2016 - Zvýšen ročník, připsán bod k lektvarům a dva k létání (hodina, trénink), připsány kouzla z OPČM, KF a přeměňování a lektvary. Lehoulince přepsán vzhled a trošičku i povaha, nic zásadního se však nezměnilo.
22.2. 2017 - Ročník navýšen, bod k lektvarům, dva k létání (2x trénink), připsány kouzla z obrany (dvě kouzla navýšena na II. úroveň), kf, přeměňování + lektvary. A taky přidána Kometa 240, a staré hodinky od Nelsona.
26.6. 2017 - Přidány dva body k létání - tréninky.
20.9.2017 - Přidány odměny z tábora (bod k létání, Aresto navýšeno, polštářové kouzlo, figurky a bedna), přidány dárky z Vánoce, zapsány kouzla. Pozměněn vzhled a až bude víc času, přepíšu i povahu.
20.12.2017 - Přidány tři body k létání (trénink s Andym, trénink Havr-Nebel, ilegální závody) a protože už mám u nich 10, navýšen i talent u létání.

9.8.2018 - dopsána herní historie, přepsán ročník, připsány 100% a přemisťování, výsledky zkoušek


15. 9. 2019 - Som aktualizoval.

_________________


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Bystrozoři


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz