Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Skartovačka » Hibernárium
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: THACKEREY, Winslow Eames
 Příspěvek Napsal: úte 25. črc 2017 18:32:36 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. čer 2017 12:30:04
Příspěvky: 6
Obrázek

VZHLED

Winslow vůbec nevypadá špatně, i když... na první pohled působí jako namachrovaný frajírek a má přesně ten typ arogantního obličeje, který byste nejradši poctili ránou pěstí. Nemůžeme mu ale upřít, že je skutečně celkem pohledný. V obličeji má přitažlivé ostré rysy - výrazné lícní kosti a špičatou bradu, navíc má přímo okouzlující úsměv jako z reklamy na zubní pastu. Jeho vlasy mají světle hnědou barvu, na slunci blednou a chytají odstín mokré slámy (stejně jako strniště, které mu porůstá tváře) a v kombinaci s pomněnkově modrýma očima dělají z Winna hezounka z plakátu. A když k tomu přičteme nos zvednutý do pršáku a spoustu pih, které zdobí jeho obličej, je kupodivu, že před ním ženy neomdlévají, sotva ho uvidí. No dobře, to trochu přeháníme, ale šarm ani hezký ksichtík mu prostě upřít nemůžeme.
Ani za svou postavu se Winn stydět nemusí, spíš naopak. Je zhruba metr osmdesát vysoký, dobře stavěný a nechybí mu hezky vypracované svaly. Ostatně to, že je to docela fešák, potvrzuje i fakt, že bychom ho našli na několika fotkách pro modelingové agentury. Proč by si nepřivydělal, když postavu na to má perfektní, že.
V jeho šatníku bychom našli všechno možné - od obleků přes seprané džíny a jednoduchá trička až po tepláky. Vyhraněný styl prostě nemá.

POVAHA

Winn není zrovna vhodným adeptem na Otce roku, ba ani na Kamaráda roku, možná spíš na Frajera nebo Hajzla roku. Chová se totiž dost arogantně, s oblibou rýpe do ostatních a moc rád vytáčí svoje okolí; tím se dokonale baví. Prostě prevít jaksepatří. Je to poněkud sebestředný egoista a vlastní potřeby vždycky staví nad potřeby ostatních, dokonce často i nad potřeby vlastního syna. Není to ale vyloženě tak, že by v něm nebylo ani kouska dobra - spíš tu stránku své osobnosti jen nerad ukazuje, protože ho činí slabším a zranitelnějším, a protože má díky přísné výchově otce v hlavě zafixováno, jak se má chovat. Kdesi hluboko pod tou arogantní maskou bychom ale mohli vypátrat celkem milého chlapíka se smyslem pro humor, ovšem museli bychom pátrat opravdu hodně pečlivě a stálo by nás to mnoho sil, nicméně podstatné je, že tahle jeho stránka vůbec existuje a občas se projeví; ve skutečnosti tenhle chlapík není hajzl každým coulem, dokonce ani suchar není. Winn ovšem také není člověk spravedlnosti, takže pokud musí pro to, aby něco získal, udělat nějakou levárnu, nezdráhá se. Rozhodně mu nejsou cizí třeba úplatky, ať už je to on, kdo uplácí, nebo naopak on je tím, kdo je uplácen, obě varianty jsou možné. Ačkoliv Winn opravdu působí jako bezcitný parchant, kterému záleží jen na sobě, nějaké city bychom u něj našli - přeci jen občas projeví aspoň náznak otcovské lásky svému synovi, i když to není často a té lásky není mnoho. Mnohem častěji ho sekýruje a chce po něm, aby dodržoval určitá pravidla. A co se týče vztahů, s lidmi moc nevychází, ženy bere jako hračky pro krácení dlouhé chvíle a loajalita vůči vlastní ženě mu absolutně nic neříká. Abychom o něm ale nemluvili jen negativně, Winn se pyšní docela vysokou inteligencí a je poměrně talentovaným kouzelníkem, při studiu nikdy neměl sebemenší problémy. Tedy alespoň se známkami, jinak těch problémů bylo docela dost. A možná působí jako suchar, ale umí se odvázat. Jen se to stává tak jednou za sto let.

RODINA

Winn pochází z australského čistokrevného rodu Thackerey, jehož původ bychom možná zvládali vystopovat někam do Británie, protože Thackereyové přijeli do Austrálie jako jedni z prvních kolonizátorů a osadníků a rozhodně patřili k prvnímu kouzelnickému osazenstvu. Od té doby si vybudovali slušné postavení a ještě slušnější zázemí, i když těm nejvýznamnějším britským rodům se asi rovnat nemohou, alespoň zatím; slušně jim totiž začínají šlapat na paty.

Otec Eames Valentin Thackerey
nar. 1930, čistokrevný, pracovník australského ministerstva
Eames byl vždycky statný, urostlý muž přísného vzhledu, který budil a stále ještě budí respekt. Má šedomodré oči, blond vlasy a z obvyklého výrazu jeho obličeje lze poměrně snadno vyčíst, že není moudré si s tímhle chlápkem zahrávat. Pokud totiž Winn po někom podědil svou zákeřnost a schopnost jít prakticky přes mrtvoly, bylo to po otci. Eames byl vždycky přísným rodičem a svého syna vychoval k obrazu svému, což se neobešlo bez mnoha výprasků, trestů a domluv, ale dosáhl svého a Winn začal brzy fungovat přesně jako hodinky. Až na období puberty. Každopádně Eames je na svého syna hrdý, Winn k němu zachovává poměrně neutrální vztah a celkem to takhle funguje. Trent se téhle výchově nějakým zázrakem vyhnul, asi proto, že Eames zaměřil svou pozornost na Winna, v kterém viděl potenciál... těžko říct, jaký přesně.

Matka Anika Theressa Thackerey, roz. Xavier
nar. 1931, čistokrevná, bylinkářka a lékouzelnice
Anika byla z rodičů vždycky ta vstřícnější - nápomocná, hodná a chápavá, což je dost možná společným znakem většiny lékouzelníků. Přestože ne vždycky souhlasila s postoji, názory a praktikami svého manžela, nikdy se mu nepostavila a naučila se žít život čistokrevné paničky. Byla to ona, kdo malému Winnovi poskytoval konejšivou náruč, když potřeboval, a možná díky ní je v hloubi duše Winslow vlastně celkem hodný člověk, jen kdyby to chtěl dávat najevo... Anika je drobná žena štíhlé postavy se zrzavými vlasy, které už trošičku prokvétá stříbro. Její oči jsou modré, a přestože umí působit opravdu chladně, většinou se očima na všechny usmívá.

Bratr Trent Ashton Thackerey
nar. 1951, čistokrevný, momentálně nezaměstnaný
Rodiný oblíbenec, hezounek s okouzlujícím úsměvem. Kdyby se s Winnem postavili vedle sebe, snadno by se jim dalo přisoudit, že jsou bratři. Ne že by byli jako přes kopírák, ale vypozorovat nějaké společné znaky a rysy není zase tak těžké. Trent je odvážný, nezávislý a má svou vlastní hlavu, což je možná důvod, proč otec svou přísnou výchovu zaměřil až na mladšího Winna, který mu zřejmě připadal... tvárnější. Každopádně Trent má svůj vlastní život, momentálně hodně cestuje a píše knihu o rozličné tradiční magii světových kouzelnických kultur. Přestože už má věk na ženění a rodiče by ho moc rádi viděli před oltářem, Trent po rozchodu s jistou slečnou nechce o žádném dalším vztahu ani slyšet.

VLASTNÍ RODINA

Manželka Marian Thackerey, roz. Anderson
nar. 1952, čistokrevná, v domácnosti
Rázná bruneta s hřívou vlnitých vlasů a neposednýma hnědýma očima, kterýma se sice umí usmívat, ale často z nich taky šlehají blesky, obzvlášť když se zlobí na svého manžela, s nímž má... dost chladný vztah. Pokud by se to vztahem vůbec dalo nazývat. Spíš bychom mohli říct, že oficiálně jsou sice sezdaní a mají spolu syna, ale ve skutečnosti spolu prakticky vůbec nežijí, nic k sobě necítí a jsou rádi, když jsou od sebe opravdu daleko. Winn bere Marian spíš jako přítěž a jako někoho, kdo má povinnost mu uvařit, vyžehlit košile a vychovat syna. A tím to hasne. Marian zase Winna využívá jako fackovacího panáka, prostě takové... ideální soužití.

Syn Valentin Ramiel Thackerey
je hráčská postava, odkaz na kartu brzy přibude


HISTORIE

Winslow na svoje dětství nevzpomíná zrovna s láskou. Sice byl plánované dítě, ale že by se mu rodiče nějak významně věnovali a dopřávali mu dostatek rodičovské lásky, to se říct nedá. Tu asi vyčerpali na staršího Trenta, který si naopak užil docela fajn dětská léta a vyrostl z něj vyrovnaný mladý muž - zkrátka slíznul smetanu. A protože se vždycky projevoval dost svéhlavě, otec raději později zaměřil svou pozornost na tvárnějšího Winna, z kterého chtěl mít minimálně politika. Winslow byl sice vždycky tvrdohlavý prevít, ale po pár výprascích se rozhodl otcově vůli moc nevzdorovat, a jak rostl a pobíral rozum, vzal si do hlavy, že otcovy názory, cíle a ideály jsou vlastně docela fajn a že půjde v jeho stopách - že se stane minimálně uznávaným ministerským pracovníkem. Ačkoliv mu rodiče původně plánovali soukromého učitele (neboť jeho čaromoc se projevila celkem brzy), nastoupil Winn nakonec do australské kouzelnické školy. Sice nebyl vyloženě premiant, ale minimálně v prvních ročnících si nevedl špatně. S nástupem puberty se jeho výsledky trochu zhoršily, ale vyloženě špatně na tom nebyl, navíc si vždycky uměl poradit - celkem rychle se naučil tahat za ty správné nitky, aby mu profesoři dali lepší známku, než měli v plánu, a tak podobně. Ještě během studia byl zasnouben a oženěn s Marion Andersonovou, která čerstvě dostudovala. Winn z toho nebyl nijak nadšený, ale chápal, že to k životu uznávaného čistokrevného kouzelníka prostě patří, a tak neprotestoval. A protože se v manželském životě nedržel zrovna zpátky, Marian brzy otěhotněla a Winslow se tak stal otcem už v šestnácti letech, ups. No, stává se a v čistokrevné společnosti to určitě není nic vyloženě neobvyklého, natož skandálního. O syna, který dostal jméno Valentin, se navíc starala Marian, takže tím, že je v šestnácti táta, se Winn moc trápit nemusel. O svého syna se konec konců začal trochu zajímat až v okamžik, kdy už nebyl to malé smradlavé a ukřičené mimino. Že by mu ale věnoval nějak víc pozornosti a otcovské lásky, to se říct nedá, a vlastně se k Valentinovi brzy začal chovat tak, jak se jeho otec choval k němu - přísně a rázně. Stanovil pravidla, která by chlapec měl dodržovat, a snaží se ho vychovávat tak, aby to jednou dotáhl daleko, co nejdál, nehledě na okolnosti a následky.
Nicméně protože soužití s jeho drahou ženou Winna zrovna nenaplňuje štěstím, rozhodl se na nějakou dobu odcestovat do Británie, aby očíhnul situaci ve zdejší kouzelnické společnosti, která údajně nemá daleko k revoluci. Jenže Winnovi se celkem líbí myšlenka povýšení čistokrevných kouzelníků nad nečistokrevné, takže chopil příležitost za pačesy a rovnou se vetřel do komise v Bradavicích, která má dohlížet na vyučování a hlavně profesory mudlovského původu. Stručně řečeno - Winn je všude tam, kde má příležitost někomu zavařit. Do Bradavic navíc také přihlásil svého syna, aby ho měl pod dohledem a aby jej dostal od jeho matky, protože má pocit, že by z něj udělala akorát zšenštilého ufňukánka.

SCHOPNOSTI

Lektvary 2/10 ~ Létání 8/10
Talent má na obranu proti černé magii a přeměňování.

Lektvary
Lektvar zapomnění
Protijed na běžné jedy
Protilátka k veritaséru
Škrtící plyn
Veritasérum
Kouzla
100% | +
Accio
Alohomora
Expecto patronum (orel)
Lumos/Nox
Wingardium leviosa
3. úroveň | +
Brachiabindo
Everte stati
Expelliarmus
Mdloby na tebe
Ševelissimo
2. úroveň | +
Assa in tuo succo
Cantis
Confundo
Conjunctivitus
Densaugeo
Entomorphis
Expulso
Hydratus
Salvio hexia
Ševelissimo

MAJETEK

Hůlka: Hlohové dřevo, žíně z ohonu testrála, 13 palců dlouhá a nepoddajná.

_________________


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: THACKEREY, Winslow Eames
 Příspěvek Napsal: stř 26. črc 2017 16:58:11 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 372
Pro.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: THACKEREY, Winslow Eames
 Příspěvek Napsal: stř 26. črc 2017 16:59:48 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
THACKEREY, Winslow Eames
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Skartovačka » Hibernárium


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz