Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Skartovačka » Hibernárium
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: COOPER, Matthias A.
 Příspěvek Napsal: stř 02. led 2013 17:06:53 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar
Kouzelník

Registrován: úte 01. led 2013 18:17:44
Příspěvky: 253

v letech 1972-1979 studoval Bradavickou školu čar a kouzel v Havraspáru, byl prefektem a následně i primusem, představeným kakaistického spolku a kapitánem havraspárského famfrpálového týmu
ještě během školy působil jako náhradník v profesionálním famfrpálovém týmu Pýcha Portree


Obrázek
Obrázek
Ač se to nikdy nezdálo, protože jako mladší byl vysloveně prcek, Matt se během let vytáhl na úctyhodných 198 centimetrů výšky, a není žádný chcípáček. Jeho apetit se na jeho postavě nestíhá nikterak negativně projevovat, neboť Matt věnuje většinu svého volného času sportu, ať už jeho oblíbenému baseballu či milovanému famfrpálu. Díky sportu a neustálému trénování si vypracoval opravdu ucházející bicepsy, o pověstném pekáči buchet na jeho břiše ani nemluvě. Namakaný hromotluk z něj ale díky stavbě těla určitě nebude - ta ho totiž předurčuje spíše k mrštnosti a rychlosti, než ohromující síle.
Jeho obličej má stále ještě jemné rysy a vévodí mu hnědozelené oči, které doplňuje rovný nos a malá ústa. Tváře a bradu má občas porostlé strništěm, a hlas se mu konečně ustálil v nižších tónech. Co se jeho hnědých vlasů týče, ty má Matt sestřižené po stranách na krátko a ty z vršku hlavy stažené na temeni do malého culíku. Když si je rozpustí, vypadá tak trochu jako mánička, protože ty krátké vlasy pod svrchními dlouhými nejsou vidět.
Jeho nejoblíbenějším oblečením jsou seprané džíny, basebalová mikina a batikovaná trička. Krk i zápěstí mu zdobí několik kožených šňůrek s nesourodými přívěšky z nejrůznějších materiálů. Také vlastní rozsáhlou sbírku klobouků.
Faceclaim: Jackson Rathbone


Obrázek
Obrázek

Matt se už od malička projevoval jako geniální dítě, přeskočil dokonce dva ročníky na mudlovské škole a vyhrál amatérskou fyzikální olympiádu. Nikdy neměl problémy ani s chemií, a kdyby mu v žilách nekolovala kouzelnická krev, určitě by skončil jako ukázkový nerd na nějaké vědecké univerzitě. Co mu však přebývalo v hlavě, mu chybělo v jiných oblastech života. Jako dítě se nikdy nedokázal bez problému socializovat a hledat si kamarády, a všechno v jeho životě muselo mít přesně daný řád, jehož narušení znamenalo, že se dostaví panická reakce, kterou se Matt jako menší vyrovnával se stresem. Ze začátku mu ani to kouzlení moc nešlo, ale časem se to výrazně zlepšilo.
V současné době se dá Matt charakterizovat jako pubertální klacek s výrazem nevinného kolouška. Panické záchvaty ho přešly, i když má pořád ještě problémy zcela zapadnout do kolektivu, a kromě famfrpálového hřiště má i problémy si mezi ostatními prosadit svou. Navzdory jeho mlčenlivé a hloubavé povaze je to však milý, hodný a přátelský chlapec, který svým přátelům rád pomůže v nesnázích, a dokonce je i bez protestování nechá opsat domácí úkol. Nerozumí si s kotlíkem a vlastně ho lektvary ani nějak zvlášť nebaví, zato famfrpálové hřiště považuje za svůj druhý domov. To je přesně to místo, kde si dokáže otevřít pusu a nastolit řád, pokud je to potřeba. A tady se také rodily jeho ambiciózní sny o tom, že jednoho dne bude profesionálním hráčem, kterým se nakonec také i stal. Do hry dává všechno a nenechá se jen tak něčím rozptýlit, a jako kapitán se snažil být svému týmu oporou. Nemá v povaze odměňovat chyby křikem a zlostí, naopak zastává názor, že věci by se měly řešit v klidu a s rozvahou. A hlavně efektivně.

fobie: z malých prostorů, pavouků, škorpionů, hadů, ptáků a plyšových hraček
nesnáší: kousavé vlněné oblečení, díry v ponožkách, zvonové džíny, namyšlené osoby a fazole
alergie: dýně
miluje: Hvězdné války, Dunu, vanilkový shake, kuřecí maso, dva polštáře pod hlavou, baseball, famfrpál a Maeve
obdivuje: Erasma Andersena a Seana O'Callaghana
fandí: Montroským Strakám a Pýše Portree
sbírá: klobouky, plakáty baseballových týmů, figurky famfrpálových hráčů a modely závodních košťat
čte: fantasy a scifi
umí: hrát na kytaru a obstojně zpívat (momentálně mu to s tím mutováním ale moc nejde)

Obrázek

Obrázek
Oba jeho rodiče jsou mudlové. Své magické nadání zdědil po babičce, pokud se to tak dá vůbec říci, protože jeho babička je moták. Velmi se za to stydí, a proto nikdy rodině neřekla, že kdysi Bradavickou školu navštěvovala. Osud mladého Coopera ale stejně dohnal.

Obrázek

Abigail Cooperová, roz. Robertsová, matka

Pracuje jako účetní, a je to malá, milá blondýnka, která starostlivě pečuje nejen o své dva chlapce, ale také o všechnu zvířenu v domě a domácnost celkově. Není žádná puntičkářka, aby kladla na úklid přehnaný důraz, ale prach ani špína nemají v jejím domě sebemenší šanci. Ráda vaří a moc hezky se usmívá.
faceclaim: Rosamund Pike
Obrázek

Simon Cooper, otec

Pracuje jako trenér baseballového týmu, ve kterém Matthias po čas prázdnin hraje a pomáhá mu s trénováním mladších hráčů. Ani jeho příjem není tak veliký, aby rodině mohl dopřát kdejaký luxus, ale práce ho baví a těší ho, že pro svůj koníček získal i syna. Právě po něm zdědil Matthias hnědé vlasy a hnědozelené oči, stejně jako rysy v obličeji. Je poměrně vysoký. Často bývá zmatený a roztěkaný, ale s nadšením se věnuje čemukoliv, co souvisí se synovým kouzelnickým já, i když by ho mnohem raději viděl jako pálkaře ve svém týmu a později i v lize. Trochu ho mrzí, že jejich rodina nečítá víc členů, ale tak nějak svou snahu pořád ještě nevzdává. Vždyť je ještě v podstatě mladík!
faceclaim: Michael Raymond-James


Josephine Cooper, mladší sestra

Prtě, které se podívalo na svět v létě 1977, a které si Matt okamžitě zamiloval. Když zrovna nemá trénink, pomáhá rodičům s péčí o novorozeně, a ze všeho nejraději ji večer uspává pohádkami, které ani moc pohádky nejsou. Zato jsou plné létajících košťat a užvaněných klobouků.

Obrázek
Venku padal sníh a mráz kreslil na okna ledové květy – bylo 21. ledna roku 1961 a v Londýnské nemocnici svatého Bartoloměje se na svět prodral prvorozený syn manželů Cooperových. O několik týdnů později byl na přání své babičky Jacqueline pokřtěn v kostele jménem Matthias Aaron Cooper.
Už od narození bylo jasné, že nebude jako většina jeho vrstevníků. Rodiče začínali mít strach, že jejich syn trpí autismem, nemocí, jejíž výzkum byl teprve v plenkách. Matthias nemluvil, nejraději si hrál sám a to velmi neobvyklým způsobem. Promluvil poprvé až v pěti letech po tom, co se mu povedlo smíchat několik uklízecích prostředků v otcově garáži a vyhodit ji tak úspěšně do povětří. Jeho první slova zněla: „Příště to chce víc prášku na praní.“ Asi proto, že mezi zbytky střechy garáže probublávala na povrch pěna, která se na sluníčku krásně duhově leskla.
Školní léta byla pro Matthiase vyložená nuda a tak, aby ho nenapadalo vyhazovat do povětří více objektů včetně Cooperovic psa a kočky, rozhodl se jeho otec, že syn se bude věnovat baseballu. Nebyl v tom úplný začátečník (pálku držel v ruce už někdy v šesti měsících a rozmlátil s ní zdobený porcelánový servis po prababičce), ale chvíli trvalo, než přišel sportu na chuť a zcela mu propadl stejně jako kdysi jeho otec. A aby Matthias mohl ukájet i své destruktivní chemické choutky, navštěvoval ve svém volném čase i vědecký kroužek, kde se mohl scházet s podobně švihlými dětmi, jako byl on sám.
To vše však ale změnil přílet sovy (což Matthias velmi těžce nesl a před ptákem se utekl schovat do skříně, kde objevil pár zapomenutých dárků k Vánocům), která nesla zapečetěnou obálku s hlavičkou Bradavické školy čar a kouzel. Oba Cooperovi to skoro vyděsilo a domnívali se, že jde o nějaký žert, dokud je babička Jackie nevyvedla z omylu. Škola existovala a ona si přála, aby Matthias vylepšil pověst jejich rodiny, načež se jí její syn opatrně optal, zda se neuhodila v poslední době do hlavy. Pro oba Matthiasovy rodiče bylo v tu chvíli zřejmé, že ona škola je vážném ohrožení své dlouholeté existence.

Obrázek
Létání 10/10 (defenziva)
Lektvary 1/10
Létání +3 (základ + odměna + za desítku)
KF +1
Přeměňování +1

Naučené lektvary:
Nadouvací roztok
Splaskavací lektvar
Ostrovtipný lektvar
Dokrvující lektvar
Esence z třemdavy
Protijed na běžné jedy
Uklidňující lektvar
Životabudič

Naučená kouzla:
100% úspěšná:
lumos/nox, wingardium leviosa, alohomora, expecto patronum (koloušek), accio
Kouzelné Formule
Aresto momentum (III.)
Finite Incantatem (III.)
Incendio (II.)
Aqua Eructo (II.)
Locomotor (II.)
Zateplovací kouzlo (II.)
Carpe Retractum
Videatur
Ukaž mi cestu
Evanesco
Depulso
Colloportus
Risus Hilaris
Silencio
Cistem Aperio
Geminio
OPČM
Expelliarmus (III.)
Petrificus totalus (III.)
Protego (III.)
Relashio (II.)
Perikulo
Tarantallegra
Flipendo
Arania Exumai
Cave Inimicum
Everte Stati
Přeměňování
Balit! (III.)
Enervate (III.)
Pluma Pondus (II).
Aparecium (II.)
Reparo (II.)
Asius (II.)
Vulnera sanentur (II.)
Anapneo (II.)
Duro
Colovaria
Vera Verto
Reducio
Engorgio
Lapifors
Sonorus
Reparifarge
Draconifors
Acer
Trastuli alius
Incarnifors
Densaugeo
Ducklifors
Brachium Enmendo


Obrázek
Hůlka: Neobyčejně ohebná hůlka z mahagonového dřeva s jádrem z blány z dračího srdce, dlouhá 14 palců.
Koště: Kometa 180, podepsaná Erym; týmový Nimbus 1000
Výbava na lektvary: cínový kotlík, vel. 2; sada křišťálových lahviček; teleskop; mosazné váhy
Sova: kulíšek nejmenší jménem Archimédés

Obrázek
Známé postavy: Matt zná víceméně všechny studenty Havraspáru a studenty svého ročníku. Mladší studenty z jiných kolejí si často plete, pokud nemají nějaký výraznější rys, a starší studenti jsou pro něj španělskou vesnicí. Dobře zná všechny hráče svého týmu.
V seznamu jsou jen ti, kteří mají pro Matta nějaký speciální význam.

Maeve N. Gallagher
Mattova přítelkyně, kterou má upřímně rád a vážně mu na ní velmi záleží. Sdílí spolu hned několik zájmů a i když je momentálně rozdělily povinnosti, Matt doufá, že ten rok spolu nějak přežijí díky dopisům, a pak spolu třeba procestují kus světa. A že je to možná dost předběžné plánování? Nu, Matt tenhle vztah nebere na lehkou váhu.
Theressa H. Ravengood
Mattova bývalá slečna, kterou i tak má upřímně rád, a na které mu velmi záleží. Myslí si o ní, že z ní jednou bude skvělá hráčka famfrpálu, a kdyby se jí někdo pokusil ublížit, asi by nešel pro ránu daleko, ač to nemá v povaze. Mrzí ho, že jejich pseudovztah vyšuměl, aniž by pořádně věděl proč, nicméně se s tím už zvládl smířit a posunout se dál.

Ginger Olsson
Dřív by se dalo říct, že Matt Ginger obdivoval a dost možná k ní cítil i nějakou tu dětskou zamilovanost, ale kde ty loňské sněhy jsou. Poslední dobou se spolu moc nebaví a Mattovi se nelíbí její styl vedení famfrpálového týmu, do čehož jí samozřejmě nechce mluvit, protože to není jeho starost. Jako famfrpálovou hráčku ji ale uznává.
Erasmus Andersen
Mattův obdivovaný idol. Naprosto si ho získal poslední školní den, kdy mu tenhle bývalý havraspárský primus půjčil svůj Nimbus, aby rozhazoval po Velké síni papírové orlíky. Také je to Představený kakaistického klubu, do kterého Matt patří. Matt Eryho respektuje pro jeho famfrpálové zkušenosti a často k němu chodí pro radu. Koneckonců, je to profesionál a očividně ví, co dělá. Díky němu se také dostal do profesionálního týmu a je mu za to moc vděčný.

Arsen Quinn
Pan profesor a kamarád, se kterým Matt vychovával maguáří slečnu jménem Bastet, a se kterým sdílí vášeň pro famfrpál.


Naposledy upravil Matthias Cooper dne pon 25. srp 2014 17:28:45, celkově upraveno 14

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: COOPER, Matthias A.
 Příspěvek Napsal: pát 04. led 2013 12:05:41 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 734
Obrázek
POVOLENO
COOPER, Matthias A.
...............................................
Táto karta bola oficiálne povolená Ministerstvom Mágie.
V prípade potreby úprav, zmeny či akéhokoľvek doplnenia
vyššie uvedených údajov, prosím informujte pracovníkov
Ministerstva novou záložkou (príspevkom).
Zároveň Vás prosíme, aby ste si skontrolovali
svoju soviu poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: COOPER, Matthias A.
 Příspěvek Napsal: ned 23. říj 2016 17:26:16 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar
Kouzelník

Registrován: úte 01. led 2013 18:17:44
Příspěvky: 253
23.10.2016 mód absolvent nahozen, doplněny odměny za zkoušky, upraveny pasáže ve vzhledu a povaze, upraven odstaveček o Maeve


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Skartovačka » Hibernárium


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz