Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NAKAYAMA, Suzu
 Příspěvek Napsal: sob 22. lis 2014 15:20:49 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. lis 2014 12:51:00
Příspěvky: 82
Obrázek
(Su, Rolnička)
VĚK: 15
NÁRODNOST: Japonská
PŮVOD: kouzelnický nečistokrevný
NAROZENA: 1. 9. 1963
ROČNÍK: 4.
KOLEJ: Nebelvír

HŮLKA:
Třešňové dřevo || vlas z hlavy víly || 11,5 palce || poddajná
Obrázek
Obrázek
Suzu je drobné, roztomilé děvčátko křehce působící tělesné konstrukce s dokonale rozkošným kulatým obličejíkem. Její oči mají barvu hořké čokolády, ostatně jako už to u většiny Japonců bývá, a nezřídka v nich hrají veselé jiskřičky človíčka, který rád poznává svět a jakékoliv dobrodružství mu není cizí. Navíc lze pod hustými řasami spatřit záblesk přímosti a upřímnosti, pro děvče tak charakteristických. Dívka má trochu širší nosík, zakončený bambulkou, a plné růžové rtíky, které nejlépe vypadají, když je zdobí veselý úsměv rovných zoubků. Nejvíce má na sobě pak ráda dlouhé rovné vlásky ebenové barvy, které rámují její tvář a dodávají její pleti zdání bledosti. Má je sestříhané do ofiny a obvykle je stahuje do dlouhého ohonu, případně dvou culíků či copanů. Málokdy se stane, že by se její husté a pevné vlasy zacuchaly, a navíc dívka nemá problém o ně neuvěřitelně dlouhou dobu pečovat. Jinak na jejím vzhledu nebo postavě není nic moc zvláštního, vypadá průměrně, skoro stejně jako všechny dívky jejího věku, jen snad v prostředí Británie vyniká svou asijskostí. Obléká se ráda do jásavých barev, miluje trička s obrázkovým potiskem, barevné gumičky do vlasů, ideálně s ozdobou, a pruhované či puntíkované punčochy nebo podkolenky. Proto právě místo kalhot dává přednost sukni, případně šortkám. Její oblíbenou barvou je duhová, což se na jejím oblečení také promítá. Plete náramky přátelství, které nejenže rozdává všude kolem, ale určitou sbírku z nich má i na vlastních zápěstích. Svému jménu, zvoneček/rolnička, dělá pak čest svým smíchem, který je jednak právě zvonivý, druhak poněkud k smíchu, ale hlavně neuvěřitelně nakažlivý. Nenosí náušnice, což je rozhodnutím jejích rodičů, ale zatím ji to nijak moc netrápí. Obvykle působí děsně roztomile, ale nenechte se klamat vzhledem – pod rozkošným zevnějškem se skrývá malý ďáblíček.

FC: Moa Kikuchi, do budoucna Aya Oomasa
| +
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pod roztomilou tvářičkou se skrývá spousta energie. Suzu je totiž takové to šídlo, kterého je hned všude plno. Chvíli nevydrží v klidu sedět, nejraději by stále něco podnikala. Svět je pro ní boží a skvělé místo, vhodné k experimentům a dobrodružstvím různého druhu a rozsahu. A k hledání kamarádů. A to i v případě, že neumí v jejich jazyce pronést ani jedno slovo. Skoro. Rodiče o ní často tvrdí, že nemá žádný pud sebezáchovy, poněvadž i v tom největším nebezpečí vidí především zábavu, a nějaké to vzrůšo je pro ni jenom plusovým faktorem. Například pravidla a nařízení existují proto, aby se porušovala, a rozhodně nepohrdne nabídkou žádného sebenebezpečnějšího dobrodružství. Nejlepší bude, prezentovat tuto povahu na příkladech z dívčina života.

Proč nezkusit vyšplhat na posvátnou třešeň? Co na tom, že je kolem parta hlídajících policistů? Však o to větší zábava to bude, no ne? (Osaka, 1972)
Tady je napsáno, že ty houby nejsou jedlé. To se musí ozkoušet! (Osaka, 1969)

Pokud jste hádali, že ta holka absolutně nemá pud sebezáchovy, uhodli jste správně. Takže asi tak. I přes jazykovou bariéru nemá Suzu naprosto žádné problémy s navazováním nových kontaktů. Navíc se rychle učí, takže její rodiče ani nepochybují, že do konce školního roku se už bude schopná celkem dobře dorozumět s igrisudžiny(Angličany, pozn. pisatelky). Dalšími faktory, dotvářejícími Suzuinu povahu, jsou například rozmazlenost a výbušnost. Dívka je tak trochu zvyklá, že si může dělat prakticky, co chce, svět je její hřiště a pokud udělá nějaký průšvih, někdo (jmenovitě babička s dědou) to nějak vyžehlí. Není ale nafoukaná, a pokud jí necháte chvíli času, nemá problém uznat vlastní chybu. Také mívá potřebu pomáhat slabším a bezbrannějším, což v jejím případě ale moc lidí není, jelikož právě ona je obvykle jednou z nejmenších v okolí. Má pozitivní myšlení a všichni jsou její kamarádi. Dokud ji něčím pořádně nenaštvou. Merlinžel některé její názory mohou vyznít poněkud morbidně, což si ale dívka neuvědomuje. Podle ní i umřít totiž určitě bude super dobrodružství.
Obrázek
Co se týká čistokrevnosti, jsou na tom Nakayamové dost bledě. Jedná se sice o rod, který byl v minulosti v Japonsku dost významný, ale na rozdíl od jiných si nikdy svou pověst nezasluhoval čistotou své krve, nýbrž schopnostmi. A jelikož se jim osvědčila teorie, že krev kouzelníků nejlépe obnoví své klady, když se do ní jednou za čas přimíchá krev mudlovská, nedělali si Nakayamové těžkou hlavu s něčím jako původ. Proto dnes u nich rozhodně nemůžeme mluvit o krevní čistotě. Suzu sama má mezi nejbližším příbuzenstvem mudlu, a nikdy jí to nevadilo. Proč by taky mělo, že? Člověk je člověk, ať už umí kouzlit nebo ne. Po finanční stránce si rodina vede dobře. Nedosahují sice bohatství některých britských rodů, podnikání Suzučina otce však vynáší dostatek, aby si žili v relativním nadbytku.

| +
Yuriko Nakayama(35) je matkou Suzu. Je to milá, usměvavá žena klidného charakteru a přátelské, usměvavé povahy. Vystudovala japonskou kouzelnickou školu Mahoutokoro(魔法所)a následně se začala plně věnovat studiu kouzelných tvorů, kteří mohli teoreticky být základem japonských mýtů. Do dnešního dne tyto tvory zkoumá a snaží se najít jejich souvislost s japonskou mytologií. Výsledek svého zkoumání plánuje vydat jako knihu. Jakožto matka je ve výchově poněkud nedůsledná, nechává děti víceméně si dělat, co chtějí a snese jim doslova modré z nebe. Když se Suzu rozhodla přestěhovat do Londýna, byla to ona, kdo projevoval největší radost, a během toho roku, co už s nimi žije, ji zahrnovala veškerou pozorností.

Kazuya Nakayama(42) je Suzuin otec. Jak už to tak bývá, je tak trochu opakem svojí ženy. Je to přísně působící muž, jehož obličej obvykle zdobí dlouhá vráska na čele, a oči mu zakrývají obroučky popelníkovitých brýlí v kostěných obroučkách. I on vystudoval Mahoutokoro, jeho cesty však po dokončení školy vedly úplně jiným směrem. Jelikož už ve škole projevoval schopnost chladně, logicky uvažovat a kalkulovat, byl průběh jeho budoucí kariéry víceméně dopředu jasný. Zanedlouho po ukončení studia se stal ředitelem společnosti, která dováží do Británie exotické přísady do lektvarů přímo z Japonska, a po pár letech se i s rodinou přestěhoval do Londýna (viz. historie). Jen svou starší dceru svěřil babičce s dědečkem. Je to tak trochu workoholik, ale svou rodinu nade vše zbožňuje a nevyměnil by je za nic na světě.

Sayuri Nakayama(7) je Suzučinou mladší sestřičkou. Rozkošné děvčátko s dolíčky ve tvářích má mnohem klidnější povahu než její sestra, i tak k ní ale vzhlíží a doufá, že jednoho dne bude následovat její kroky a začne taky kouzlit. Přesně tak, do dnešního dne se u ní ještě magické schopnosti neobjevily.
FC: Ashida Mana

Kaede Nakayama(65) je babička z otcovy strany. Je to kouzelnice, která se nejvíce vyzná ve všemožných bylinách a jejich účincích. Je neuvěřitelně hodná a má tendenci svá vnoučata rozmazlovat. Pravděpodobně právě ona je důvodem, proč si Suzu myslí, že celý svět je jenom její hřiště. Dědeček, Yurehito(67) je kouzelně zmatený mudla, který o sobě už dobrých čtyřicet let tvrdí, že je moták, aby byl ve společnosti kouzelníků trochu lépe přijímán. Pravdu zná pouze jeho žena. A jeho syn už o tom také něco tuší. Kaede i Yurehito žijí v Osace a do Británie nikdy nejezdí. Donedávna Suzu bydlela právě u nich a jsou to její nejmilejší příbuzní.

Toshiki(62) a Mayumi(62) Kamonohashi jsou dívčini prarodiče z matčiny strany. Žijí na předměstí Tokia, a ačkoliv u nich Suzu nežila, mají k její rodině také docela dobrý vztah. Nebojí se létat do Británie, proto rodinu v Londýně někdy navštěvují. Dívka k nim někdy jezdívala na prázdniny. Naposledy je ale viděla před rokem, než se stěhovala za rodiči do Anglie. Oba to jsou kouzelníci, nikoliv však čistokrevní.

Krom této rodiny má ještě Suzu v Japonsku několik tetiček a strýčků i s dětmi. Její nejoblíbenější je starší sestřenice Eriko(17), která studuje na Mahoutokoru a trávila některé prázdniny u babičky s dědou, kde Suzu bydlela. Jsou si povahově hodně podobné a jeden čas dokonce okolí tvrdily, že jsou sestry.
FC: Hirosue Ryoko
Obrázek
NARA…
| +
Bylo snad dílem náhody, že dva studenti kouzelnické školy Mahoutokoro bydleli naproti sobě přes ulici. Možná to tak chtěl osud, kdo ví. Je ale jasné, že Yuriko a Kazuya, Suzučini rodiče, si už od dětství spolu hrávali a rozuměli si tolik, že snad nikoho nemohlo překvapit, když spolu, jak tak čas ubíhal, posléze začali chodit a ani svatba na sebe nedala dlouho čekat. Vedli spokojený život, jak už to u bezproblémových rodin bývá. Suzu se pak prvního září 1964 narodila jako vymodlené první dítko v městě Nara, středisku stejnojmenné prefektury na největším ostrově souostroví Japonska. Její otec byl už tehdy ve své práci velice úspěšným, a ačkoliv se to nejprve nezdálo pravděpodobné, přibližně v dívčiných čtyřech letech se s už tehdy těhotnou matkou sebral a odletěl do Londýna za prací. A jelikož věřil, že Suzu bude následovat jeho a matčiny stopy na školu kouzel v Japonsku, byla po dlouhém rozmýšlení a zvažování pro a proti dívka svěřena do péče babičce a dědečkovi, ke kterým se následně přestěhovala do Osaky. Z Nary má Suzu jen málo vzpomínek. Pamatuje si však na velkou zahradu, na jejímž konci se nacházela třešeň, která každé jaro nádherně kvetla.

OSAKA…
| +
Právě v Osace strávila dívka většinu svého života. Zde se dozvěděla, že někde v Británii se jí narodila mladší sestra, zde začala chodit do školy. A zde také v osmi letech vylezla na posvátnou třešeň poblíž jedné svatyně, a prarodiče si pro ni museli dojít na policejní stanici. Ale popořádku. Babička s dědou to totiž s energickým děvčetem neměli nikdy příliš lehké. Nejenže už od malička projevovala kouzelnické nadání, a to většinou při nepříliš vhodných situacích (obarvené oblečení hostů, kteří děvčeti nebyli sympatičtí, každoroční hořící kimono, které se na ní babička snažila navléci při příležitosti oslav nového roku, případně obří šlehačkový dort, vržený dědovi přímo do obličeje v záchvatu dětského nazlobení, když Suzu k narozeninám nedostala panenku, kterou si přála). I jako mudla by totiž dívka byla označena za hyperaktivní průšvihářku, která neustále s bandou kamarádů a kamarádek páchala nějaké skopičiny. Mezi jinými, ne tak vážnými průšvihy jako klasická houba nade dveřmi třídy, kterými přišel učitel, se vyjímaly především dvě události. V šesti letech vzali prarodiče malou Suzu a její sestřenici Eriko s několika mudlovskými kamarádkami na houby. Jelikož ale houbaření není dvakrát běžnou praxí v Japonsku, většinu hub poznávali podle atlasu. No a šesti Suzu samozřejmě musela objevit nejhezčí a nejbarevnější houbu v okolí. Ačkoliv ji prarodiče několikrát varovali, že houba není jedlá, v nestřežené chvíli děvče ukouslo skoro půlku klobouku… no a kupodivu, když to spolykala, nenechaly na sebe bolestivé křeče čekat. A jelikož mudlovská děvčata přeci nemohla vidět kouzla, spěchala tehdy rodina na pohotovost, kde Suzu vypumpovali žaludek. A podobně. Ačkoliv měli dědeček s babičkou Suzu moc rádi, i jejich trpělivost přetekla v den, kdy se Suzučina parta rozhodla, že nepozorovaně vyleze na posvátnou třešeň, stojící vedle jedné z významnějších Osackých šintoistických svatyní. Většina dětí ale dostala strach, jen Suzu nakonec na té třešni seděla a dobrých pět minut si pohupovala nohama, než ji objevili. A aby toho nebylo málo, odmítala poté slézt dolů a musel ji sundat policista na žebříku. Babička s dědou z toho tenkrát měli opravdu problémy a rozhodli se, že už dále zlobivé děvče doma nestrpí. Suzu, nezvyklá na to, že by se na ni nějak extra hněvali, nechápala co se děje. Ale na maminku s tatínkem i na sestřičku do Anglie se těšila, takže i přes slzičky odlétala s úsměvem na tváři.

LONDÝN…
V červenci 1975 to byl rok, co Suzu bydlí v Londýně s rodiči a sestrou a objektivní pozorovatel musí uznat, že za tu dobu už se patřičně uklidnila. Možná to bude tím, že tu nemá svou partu šílených přátel, možná tím, že se snaží před rodiči působit co nejvychovaněji. Nebo možná proto, že si ještě zvyká v novém prostředí. A že jí eigo(AJ) ještě nejde natolik, aby zvládla v novém jazyce spřádat nějaké plány na dobrodružství. Navíc ji otec přísnou rukou vede ke studiu, aby v Bradavicích, kam se dívka jako první z celé rodiny dostala, nedělala nedostatečnými znalostmi své zemi ani rodině ostudu. A také ji rodiče nechávají hlídat Sayuri. Právě při takových příležitostech se začíná projevovat, že je Suzu přes všechnu svou neúctu k pravidlům vlastně ochranářská a zodpovědná, je-li potřeba. Díkmerlinu tedy v Londýně žádný větší rozruch nezpůsobila. Otázkou zůstává, zda jí to vydrží i v Bradavicích, kde už nebude pod dohledem rodičů.

Obrázek
Obrázek
Přeměňování +1
Létání +1

Lektvary 1
Létání 1

Obrázek
Obrázek
LEKTVARY
Lektvar na léčení vředů
Lektvar zapomnění

KOUZLA
Expelliarmus
Petrificus totalus
Relashio
Mucus ad nauseam

Obrázek
Obrázek
• Kompletní uniforma
• Pomůcky a hůlka
• Plyšový medvídek panda od maminky

Obrázek
• Neumí skoro vůbec anglicky. Respektive přibližně rozumí, ale kloudnou větu nesestaví.
• Nemá ráda čepice. Klobouky jsou ale něco jiného.
• Zbožňuje cokoliv, v čem je karamel.
• Nikdy v životě neochutnala kakao, doma pijí jenom čaj.
• Má sníženou srážlivost krve, takže i ze sebemenší ranky jí teče krve jak z vola.
• Hned na začátku prvního ročníku chytila dračí spalničky a až do Vánoc byla zavřená na ošetřovně.

Obrázek
ZVÍŘECÍ KAMARÁD
Bílý myšák, kterého Suzu téměř stále nosí v rukávu hábitu, a naprosto logicky se jmenuje Kocour. Anglicky, poněvadž je to děsně cool.

LIDŠTÍ KAMARÁDI
a nepřátelé. A lidi, které za kamarády považuje...

Nebelvír
Maeve Gallagher(^ᴗ^)
Rosalie Sinclair
Mrzimor
Olaf Björksson(^ᴗ^)
Spencá Woods(^ᴗ^)
Philippa Pepper*
Zmijozel
Patrick Cayden*(^ᴗ^)
Winifred Sinclair*
Havraspár
Taren Hart(◣_◢)


VYSVĚTLIVKY | +
(^ᴗ^) - super člověk, obdiv nebo kamarádství. Nebo představa kamarádství, že jo.
(¬‿¬) - neutrální názor
(o_o) - Nesympatičtí, ale dá se to přežít.
(◣_◢) - Idioti, hodní zavraždění.
Osoby bez smajlíka buď nezná moc dobře, nebo zná jen od vidění.
Osoby, označené *, nezná jménem

Obrázek


Naposledy upravil Suzu Nakayama dne úte 05. dub 2016 13:02:18, celkově upraveno 16

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: NAKAYAMA, Suzu
 Příspěvek Napsal: úte 02. pro 2014 19:01:37 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 733
Obrázek
POVOLENO
NAKAYAMA, Suzu
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: NAKAYAMA, Suzu
 Příspěvek Napsal: stř 20. kvě 2015 15:51:12 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. lis 2014 12:51:00
Příspěvky: 82
Obrázek
5.12.2014 - přidán Nebelvír a hůlka :)
21.12.2014 - Lektvary z první hodiny, navýšena schopnost L., kouzla z první OPČM
3.1.2015 - Přidána tabulka s hodnocením postav.

---Další školní rok---

23.3.2015 - Aktualizace věku a ročníku.
20.5.2015 - Konečně bod z létání (jsem zapomněla, ehehe) a aktualizace známých postav.

_________________
Obrázek
大人になりたくないよ。
I don't wanna grow up.

| +
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Kouzelníci


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz