Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Skartovačka » Hibernárium
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: O'MALLEY, Brianna
 Příspěvek Napsal: čtv 16. led 2014 16:54:13 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. led 2014 22:45:10
Příspěvky: 180
BRIANNA O'MALLEY
(aneb ta, co čeká na novou grafiku a aktualizaci)
*1.11.1962


Toho času
v armádě

vystudovala
Nebelvír

byla
prefekt
zvěromág
burunduk páskovaný

irské
národnosti

smíšený
původ


Obrázek
Bree byla svým vzrůstem vždycky prcek a ani po letech se nic nezměnilo, takže stále se řadí mezi ty, kterým není souzeno překročit hranici sto padesáti pěti centimetrů. Taky se jí postava zakulatila na těch správných místech a maličko i na těch, kde by to jiným vadilo, ale Bree je holt až na svou výšku kus ženské, která svou siluetou připomíná přesýpací hodiny. Co se vlasů týče, Bree zdobí lví hříva zrzavých kudrlinek, jejichž česání by se dalo přirovnat ke středověkému mučení. Občas si je Bree splete do copů nebo navíc ještě omotá kolem hlavy, aby jí nepřekážely při její nejoblíbenější činnosti – malování. Často tak má prsty a dlaně umolousané od všech možných barev, a někdy se jejímu umění nevyhne ani školní uniforma nebo oblečení, které má zrovna na sobě, když ji políbí múza (což je taky to jediné, co ji líbá pravidelně, a trochu ji to štve, ale to patří do jiného odstavce). Oči jí téměř neustále svítí nadšením a nutno podotknout, že za ty roky na škole trochu změnily svou barevnou škálu. Po hnědé zbylo jen pár zanedbatelných paprsků okolo zorničky, a její duhovka připomíná svou modrozelenou barvou obsah Svenovy zvěromágské zavařovačky. Nos má jako bambulku, která se mírně kroutí vzhůru, a úzké růžové rtíky často zdobí úsměv, pokud jí zrovna nepadá brada k zemi úžasem nad nějakou novinkou v jejím okolí. Zatímco v dětství nebylo na jejím nose po pihách ani památky, během puberty se jí obličej doslova osypal záplavou drobných hnědých teček.
Její šatník stále září barvami a vyznačuje se velkým množstvím šatů, zatímco džíny by se v něm po velmi dlouhém hledání daly najít snad jen jedny. Výjimku tvoří výbava na Survivaly, která má vyhrazenou zvláštní poličku ve skříni, nicméně armádní botky do nepohody Bree tahá naprosto ke všemu, i k těm avizovaným šatům. Kromě šatů Bree miluje košile a vlastní jedny ukázkově barvami zřízené lacláče, ve kterých je jí stejně nejlépe.
fc: Sophie Skelton

Obrázek
Bree je nadšenec. Baví ji poznávat nové lidi a zkoušet nové věci, dokáže se nadchnout pro cokoliv, s čím ještě neměla tu čest. Je energická a přátelská, ale není jí cizí ani zbrklost a nešikovnost. Lidé si občas její zbrklost pletou s neohroženou odvahou, když se vrhá do všeho po hlavě, ovšem zároveň zcela bez rozmyslu.
Svou snílkovskou duši plnou nepřeberné energie dává znát hlavně na svém největším koníčku, kterým je jakákoliv výtvarná činnost s malbou v čele. Zatímco sněhuláky odnesla z jejího života pubertální obleva, dokonale se zamilovala do divoké přírody a Finnianových kurzů přežití (s čímž vůbec nemá co dělat fakt, že nebelvírský kolejní je její ne zas tak moc tajná láska), takže konzumace nějakého toho červíka nebo brouka pro ni není žádný větší problém. Kdyby náhodou došlo na světovou apokalypsu a následný konec světa, je dost dobře možné, že by ho přežila bez jediného škrábance (na rozdíl od jejího okolí, protože se jí vždycky nějakou náhodou podaří zrasit při vhodné příležitosti minimálně jednoho spolužáka, omylem samozřejmě).

Obrázek
jejími nejoblíbenějšími květinami jsou vřes a asfodel
umí obstojně střílet z luku a šermovat
mrzí ji, že nemá duhovou hůlku
nemá moc ráda kočky a sovy, protože se živí myškami
chtěla by umět mluvit se zvířaty
chtěla by potkat trolla
bojí se očí svítících ze tmy
na začátku prázdnin roku 1975 byla svědkem události vedoucí ke smrti jedné ministerské pracovnice a od té doby vidí testrály
věnuje se irským tancům
má slabost pro Ó Fearradhaighovy chlapce
na jaře roku 1979 jí zemřel věrný potkaní kamarád Olaf
až zjistí, že si Sven našel kluka dřív než ona, asi to s ní šlehne
na vánoční ples roku 1978 uvařila speciální proteinový guláš, ale ani tak Flanna nesbalila

Obrázek
Svět Ferguse O’Malleye, mudlovského pastevce a široko daleko známého střihače ovcí, a svět Ciary Björkmanové, pracovnice Ministerstva kouzel (Ústředna pro výmaz paměti) se prolnul ve chvíli, kdy byla Ciara jako pochůzkářka Ministerstva vyslána do Irska, aby prošetřila případ očarovaných ovcí. Bum bác, stačilo pár setkání a byla ruka v rukávu. On, okamžitě naprosto fascinovaný kouzelnickým světem, ona se slabostí pro nazrzlé mudlovské farmáře v kostkovaných košilích… To nemohlo skončit jinak, než svatbou. A nakonec to došlo tak daleko, že se O’Malleyovic klan o něco rozrostl. Nejdřív přišel na svět Killian, po něm Colleen, následovala dvojčata a pomyslný rodinný řetězec prozatím uzavírá malý Riordan. A do rodiny se nepochybně počítají i stáda ovcí, z nichž má Fergus snad každou pojmenovanou, a smečka ovčáckých psů.

| +
Fergus O’Malley zastává roli hlavy rodiny (nebo spíš uší rodiny). Ne, že by poslouchal, kde se co šustne, ale lehce odstávající uši jsou asi to první, čeho si na něm všimnete. Je to průměrně vysoký chlapík s hnědými, trochu nazrzlými vlasy, a šedomodrýma očima. Je známý jako široko daleko nejlepší střihač ovcí a úspěšný farmář a lidé ho mají rádi pro jeho laskavou, občas trochu ztřeštěnou povahu. Svou rodinu z celého srdce miluje a nechce děti moc omezovat výchovou, takže to takticky nechává na manželce. Naprosto ho fascinuje kouzelnický svět. Bree ho má moc ráda a od malička ji fascinovali jeho uši, za které ho neustále tahala, kdykoliv se k nim dostala na dosah.

Ciara O’Malley je sympatická tmavovláska s okouzlujícím úsměvem a milýma hnědýma očima. Je temperamentní a vždy plná energie, ačkoliv se stará o celou domácnost a stádečko dětí. Snaží se je vychovávat přísněji, když sek tomu jejich otec nemá, ale nakonec svým zlatíčkům stejně vždycky dopřeje to, co jim zrovna vidí na očích. Pracuje na Ministerstvu kouzel, Ústředně pro výmaz paměti, a vyřizuje nejrůznější pochůzky. Studovala v Bradavicích, kde ji Moudrý klobouk díky její dobrosrdečné povaze zařadil do Mrzimoru. Bree by na svou maminku nedala dopustit, podle ní je to učiněný anděl, i když je občas zbytečně přísná.

Killian O’Malley, nejstarší ze sourozenců O’Malleyových, je tmavovlasý (i když na sluníčku jeho kštice hází jednoznačně nazrzlé odlesky) mladík, který se věnuje dějinám čar a kouzel, magenealogii a světové mytologii, a v neposlední řadě i rodinnému byznysu, tedy farmaření, a dříve se svými mudlovskými kamarády vymetal garáže, kde pořádali ne zcela legální koncerty undergroundové hudby. Studoval v Bradavicích a moudrý klobouk ho zařadil do Nebelvíru. Bree ho nesmírně obdivuje a často ho přemlouvá, aby jí něco zahrál.

Colleen O’Malley je bývalou studentkou bradavické školy, kde dělala čest mrzimorské koleji. Pyšní se měděnou barvou vlasů, na které je náležitě hrdá, a modrozelenýma očima, které podědila merlinví po kom. Rozhodně nepatří mezi studentskou smetánku a už vůbec ne mezi studenty s vynikajícími výsledky. Studiem i životem proplouvá s flegmatickou netečností a jednoho dne by se chtěla stát krotitelkou hipogryfů. Bree si s Colleen docela rozumí, i když poslední dobou ji její starší sestra vůbec nechápe, a její koníčky ještě míň.

Sven O'Malley je Breeino dvojče, to zodpovědnější a zakřiknutější, na které Bree nedá dopustit. Má Svena ráda a klidně by se kvůli němu i pustila do potyčky, i když normálně se do žádných rvaček záměrně nepouští.

Riordan O’Malley jest rodinný benjamínek a nečekané překvapení. Jeho vlásky se stáčí do zrzavých kudrlinek, má poměrně hodně odstávající uši, a velké hnědozelené oči, kterýma si měří svět okolo sebe. Zcela nepochybně má velmi pozitivní vztah ke všem zvířatům v domácnosti, ať už k těm dvounohým nebo čtyřnohým, občas si ustele na slámě mezi jehňaty a sem tam si udělá hostinu z jedné misky společně se psí smečkou. Jestli podělil kouzelnické schopnosti po mamince nebo je to mudla jako poleno, to se asi ukáže teprve časem. Bree ho považuje za neoddělitelnou součást rodiny, kterou je zábavné pozorovat.

Pradědeček Sven Björkman už sice není mezi živými, ale je nutno ho zmínit, protože je považován za jakousi rodinnou legendu. Do dějin Björkmanovic a O’Malleyovic klanu se zapsal jako potrefený hrdina, oblíbený tatínek a dědeček, který vyprávěl u krbu šílené historky ze svého života a tím si všechny získal. O to víc byl populární, že tyhle historky byly pravdivé. Pracoval totiž jako kouzelnický přírodovědec, který zkoumal výskyt horských trollů ve finských fjordech, takže ze svých cest vozil domů spoustu příběhů. Jednoho dne se mu však jeho vášeň stala osudnou, když se rozhodl prozkoumat trollí jeskyni zblízka a vnutit se na čajový dýchánek o páté. Malý Sven po něm dostal jméno a je na to náležitě hrdý.

Obrázek
Někdo by možná podle povahy obou sourozenců čekal, že se Bree nedočkavě prodrala na svět jako první, ale opak je pravdou. Sven ji o chvilku předběhl, ale pak už si žádné prvenství Bree sebrat nenechala. První boule, první odřenina, první vyražený zub, první zlomenina a první otřes mozku, v tom všem svého bratra-dvojče s přehledem předběhla, i když se zřejmě není čím chlubit. I když už od mala vyváděla různé pitomosti, a vydávala se vstříc nevšedním dobrodružstvím, ať už v knížkách nebo na vlastní pěst mezi pastvinami a okolními lesy – kam velmi často vytáhla i svého bratra k jeho značné nelibosti – stejně nikdy nedokázala zanevřít i na typicky holčičkovské záležitosti jako byl čajový dýchánek plyšových sněhuláků a zkoušení sestřiných a máminých šatů. Na rozdíl od bratra se nemohla dočkat, až se jednou podívá do té vybájené školy z vyprávění starších sourozenců, a úpěnlivě doufala, že jí jednoho dne přijde osudný dopis, i když se okolo ní zatím nic kouzelnického nedělo a taky dost dobře mohla být po tatínkovi jen obyčejný zrzavý mudla. Jednoho dne se jí ale povedlo potřísnit maminčiny šaty borůvkovou marmeládou, a když se pokoušela skvrnu s uplakanýma očima vyčistit, povedlo se jí nechat kus látky zmizet úplně. Sice na to koukala nějakou dobu jako vyoraná myš, ale když jí docvaklo, že se jí právě povedlo nějaké kouzlo, s jásotem a děravými šaty nad hlavou vyběhla mezi ovce na pastviny a nadšeně řvala na celé širé okolí, že je čarodějka. Od té doby nedělala snad nic jiného, než že vyhlížela sovu s dopisem, které se nakonec společně s bratrem i dočkala.

Herní historie asi nebude, ale možná o každém ročníku napíšu drabble.

Obrázek
Schopnosti:
Létání 2/10
Lektvary 3/10
zvěromagie (v zácviku - burunduk páskovaný)
čtení a psaní runovým písmem
čtení a psaní oghamem
čtení a psaní starším futharkem
tvorba runových pastí na skřítky a menší trolly
výroba jednoduchých runových amuletů
oghamová hortikultura
šamanský tanec na přivolání deště

Talent:
+1 přeměňování
+1 létání
+1 bonus ke kouzlům seslaným na zvířata

Naučené lektvary:
Lektvar zapomnění
Lektvar na léčení vředů
Nadouvací roztok
Splaskávací lektvar
Paměťový lektvar
Ostrovtipný lektvar
Lektvar ochrany proti ohni

Naučená kouzla:
KF - Incendio II., Alohomora, Lumos/Nox, Imperamenta, Awinio Radix II., Locomotor, Zateplovací kouzlo, Abeo Cultivate, Aguamenti, Aresto Momentum, Finite Incantatem
Přeměňování - Colovaria, Snufflifors, Reparo, Asius, Avis, Vera Verto, Balit!, Engorgio, Duro, Incarnifors, Densaugeo, Reparifange, Sonorus, Pullus, Herbifors, Enervate, Acer, Aparencium, Quietus, Incarcerous, Ferula, Episkey
OPČM - Petrificus totalus II., Riddiculus, Immobilus, Protego III., Odhal svá tajemství, Impedimenta, Confundo, Bombarda, Expelliarmus, Rictusempra, Tarantalegra, Relashio

Obrázek
Hůlka: osika / žíně testrála / 10 palců / málo ohybná
Kořist:
• luk a radioaktivní obratel ze Survivalu '75 (obratel nosí na kožené šňůrce okolo krku)
• vikinský štít z hodiny Run '76
• kukudýl Gummy ze Survivalu '76
• ochočený tchoř Smraďoch z Her '77
• bezedné somradlo z Her '77
• ilustrovaný Bestiář kouzelných tvorů z Her '77
• nacistická helma ze Survivalu '77
• hrací kostka ze Survivalu '78


Naposledy upravil Brianna O'Malley dne úte 08. zář 2015 6:41:12, celkově upraveno 2

Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: O'MALLEY, Brianna
 Příspěvek Napsal: ned 19. led 2014 19:48:05 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
O'MALLEY, Brianna
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).
Zároveň Vás prosíme, abyste si zkontrolovali
svoji soví poštu (PM).


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: O'MALLEY, Brianna
 Příspěvek Napsal: stř 10. srp 2016 14:51:29 
Offline
Kouzelník
Uživatelský avatar

Registrován: sob 04. led 2014 22:45:10
Příspěvky: 180
26.9.2014 - upraven vzhled karty a přidány talenty

10.8.2016 - upraven vzhled, povaha, přidány zajímavosti a aktualizovány schopnosti, kouzla, lektvary a odměny za školní rok 77/78 a 78/79

_________________
Obrázek
What doesn't kill me... had better start running.


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Skartovačka » Hibernárium


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz