Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Web    Hledat    FAQ
FF Lexikon
Bleskobrk
Rozvrh hodin
Výsledky zkoušek
Flannova statistika
WIP FF Rodokmen
Oznámení pro hráče:Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HAWTHORNE, Blue
 Příspěvek Napsal: pon 23. říj 2017 20:28:01 
Offline
Profesor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. říj 2017 16:47:55
Příspěvky: 17
Obrázek

Narozen 28. srpna 1958 ♦ americké národnosti ♦ kouzelník nečistokrevného původu ♦ Koločary/Puskřeti (angl. Pukwudgie) ♦ vystudovaný lékouzelník, ošetřovatel, profesor

Hůlka: borovicové dřevo, pero ptáka fénixe, 11 palců, neohybná

Obrázek
Roztomilouš.
Blue je přesně ten typ kluka, kterého byste z fleku tipli na lamače dívčích srdcí, takovou tu středoškolskou hvězdu, která by mohla mít na každém prstě deset holek, kdyby chtěla... kdyby se ovšem neschovával za maskou nerda žijícího ve světě komiksů a dalších "hloupostí a zbytečností", jak by řekla jeho drahá maminka, která za to všechno vlastně tak trochu může. Právě ona totiž dbala na to, aby Blue vypadal jako ze škatulky, a nevědomky ho tak katapultovala do spolku nerdů.
Ale teď už buďme konkrétnější. Blue je průměrně vysoké atletické postavy, na které se mírně rýsují svaly, i když cvičení Blue obvykle moc nedá. Ale zdravá strava taky dělá své, že ano. Jeho pleť není vyloženě britsky bledá, ani snědá, prostě taková zlatá střední cesta. Ale v létě Blue obvykle nabere hezký bronzový odstín a na tvářích (které jsou velmi často roztomile červené) a nose mu vyskakují shluky pih. Jeho oči mají šedomodrou barvu a velmi často se skrývají za sklíčky brýlí s tmavými obroučkami, a husté a poměrně nepoddajné vlasy se pyšní barvou hořké čokolády. A stejnou barvu má i jeho strniště, které mu velmi často raší na tvářích. Blue si vousy ale zachovává hezky udržované a nikdy je nenechá přílišně přerůst. Za zmínku stojí také jeho americký úsměv a nos, který se roztomile stačí do pršáčku. A pokud se usmívá opravdu hodně, dělají se mu ďolíčky ve tvářích. No prostě k poňufání, hm?
Co se týče jeho šatníku, ten až doposud z 99% dávala dohromady Blueova maminka, takže sestává většinou z pečlivě vyžehlených košil, které si Blue dopíná vždycky až ke krku, společenských kalhot, pletených vestiček, motýlků a kravat a naleštěných polobotek. Jen málokdy bylo možno zahlédnout Bluea v džínách a tričku, ale je fakt, že teď, když nad ním matka nedrží takový dohled, se to asi změní. Blue totiž preferuje právě ty džíny, trička a volné svetry nebo mikiny, prostě spíš sportovnější styl oblékání.

Chris Wood

Obrázek
Blue působí poměrně uťápnutě - zpočátku se totiž jeví jako poměrně plachý intelektuál se sociálními schopnostmi slona v porcelánu a dost stydlivě a neohrabaně se chová především ve společnosti slečen. Jenže on je to opravdu jen první dojem, protože jakmile se Blue trochu otrká, je to fajn společník, docela zábavný a rozhodně ne tichý. On zkrátka jen není zvyklý se projevovat, za což může především matčina dost specifická výchova, která dbala hlavně na jeho způsoby a vzorné chování. Blue si odvykl sdělovat komukoliv svoje názory a diskutovat s kýmkoliv o čemkoliv, pokud tedy opomineme jeho nerdí kamarády, s nimi se té diskuze nebál. Teď je ale jeho drahá máti za oceánem a on má konečně možnost volně se nadechnout, díky čemuž se začíná projevovat jeho dlouho utlačovaná dobrodružnější stránka; jeho pravé já. Doposud totiž Blue jenom snil o věcech, jako je cestování, společné akce s přáteli... a vůbec celkově o vlastním životě. Teď se začíná otrkávat, ochutnávat svobodu (a alkohol) a konečně plnit svůj život nějakými těmi zážitky, na které bude dlouho vzpomínat. Taky je nutno zmínit, že má moc rád děti, a úplně nejradši by volný čas trávil vymýšlením a podnikáním akcí právě s prcky. Prostě by byl ideální skautský vedoucí a jako profesor by si snad taky nevedl špatně. On je totiž docela kreativní, takže vymýšlení blbostí mu jde - a asi taky nechce, aby děti neměly tak nudné a otravné dětství, jako měl on sám. Nechybí mu ani určitá dávka inteligence a rozhodně má hodně znalostí, protože během jeho nerdích let toho hodně načetl. A navzdory touze po dobrodružství je tak trochu hypochondr. Ale fakt jenom trochu. Taky se dost bojí koček, ale jenom těch převážně černých. A ne, není rasista. A zbožňuje plavání, i když studené vodě moc neholduje.

Obrázek
Blue pochází z poměrně zámožné americké rodiny, která sice není čistokrevná, ale i přesto má celkem slušný vliv, i když především v mudlovském světě - jeho předci totiž zbohatli díky pěstování cukrové třtiny, respektive následovnému vyvážení cukru. Tímhle byznysem se Blueův otec zabývá okrajově i dnes, připojil k tomu byznys s tabákem a obojí zatím funguje docela dobře. Frederick ale hlavně investoval peníze do akcií a ty mu obvykle dost vynáší, takže rodinného majetku neubývá, spíš naopak.
Rodina sídlí v Texasu, nedaleko pobřeží, ve velkém luxusním domě obklopeném zahradami a plným domácích skřítků.
Obrázek

Otec Frederick Sky Hawthorne (*1933)
kouzelník, diplomat Kongresu
(MACUSA), vystudoval Koločary
Fred je urostlý muž, který si stále udržuje docela fit postavu a má určitý šarm, takže o pozornost nemá nouzi. Má delší tmavé vlasy, které už poměrně dost prokvétá stříbro, křivý nos a poměrně přívětivé modré oči. A tváře mu porůstají prošedlé vousy. Obléká se většinou společensky, ale navzdory tomu, že působí docela chladně, je to vcelku praštěný a zábavný společník, který si nic nedělá ze své upjaté ženy, spíš naopak. Má rád společnost a dobrý alkohol a s přáteli se schází ke hrám pokeru a bridge. Svého syna má moc rád, je na něj pyšný a dovolil by mu úplně cokoliv, takže jeho výchova byla dost volná a pevnou ruku nad klukem převzala Grace.
Obrázek

Matka Grace Eleanor Hawthorne, née Gray (*1935)
kouzelnice, magizooložka a spisovatelka, vystudovala Koločary
Grace je všechno to, co není Frederick - hlavně tedy pevná ruka domácnosti. Pravda, Fred má na starosti veškeré rodinné finance, ale Grace zařizuje všechno ostatní. A taky si vzala na starost výchovu svého jediného syna, od kterého neočekávala nic menšího, než že bude dokonalý, a tak si ho upravovala k obrazu svému. Nic z toho nemyslela zle, ale na Blueovi se to přeci jen docela podepsalo. Grace je vždycky perfektně upravená žena, a přestože se umí bavit, po většinu času je spíše vážná a důsledná. A taky je to perfekcionistka, takže není divu, že synovi netrpěla žádnou jeho nedokonalost. Ale i navzdory poměrně přísné výchově ho má moc ráda. Jen se jí nelíbí, že se Blue rozhodl zmizet kamsi za oceán. Prostě se tak úplně nesmířila s tím, že její malý dokonalý syn dospěl, a že třeba nakonec není tak dokonalý, jak to vypadalo.

Obrázek
Blue se nenarodil nikde jinde, než na rodinném sídle, a měl se opravdu pohádkově. Měl všechno, co si jen mohl přát - spoustu hraček, spoustu prostoru, kde mohl blbnout, a milující rodiče, i když jeho matka od samého začátku byla docela přísná a nijak v jeho výchově nepolevovala, protože nechtěla, aby z jediného syna vyrostl lajdák, na kterého není spoleh. Blue byl nicméně zlaté dítě - poměrně tiché, kam ho posadili, tam si ho mohli za pár hodin vyzvednout, nestávalo se moc často, že by se zašpinil, nebo si odřel kolena... To až když trošku povyrostl - jako malý kluk s chutí prozkoumával zahrady přiléhající k domovu, lezl po stromech a lovil žáby v zahradní fontáně. Že by z něj rodiče měli nervy na pochodu, to se ale rozhodně říct nedalo.
To, že je kouzelník, zjistili, když mu bylo šest let - při výlovu žab ho totiž nachytala matka, a protože Blue věděl, že tyhle jeho skopičiny vidí maminka nerada, leknul se, zpanikařil... a žabka, kterou zrovna držel v ruce, se proměnila v pírko a prostě ji odfoukl vítr. Co se s ní stalo pak, těžko říct. Nicméně rodiče byli rádi, že nemají doma motáka, a později Blueovi přišel dopis z Koločar, kde počítali s tím, že tam nastoupí ke studiu.
A Blue nastoupil. Byl vzorný, ukázněný student, jeden z nejlepších studentů ročníku. Jenom neměl moc kamarádů, protože byl zkrátka až moc vychované dítě, které nosilo nažehlené košile, motýlky a brejličky. Kamarády si našel až později, kamarády nerdy, a s těmi víceméně táhl za jeden provaz po celé studium. Možná právě proto si nikdy nenašel žádnou dívku, i když by se možná několika líbil, jen mu to prostě nic neříkalo.
Dostudoval s těmi nejlepšími možnými výsledky a přesedlal na studium lékouzelnictví, protože si to přála jeho matka, která by se nesmířila s ničím méně prestižním (a otec nad tím protáčel očima). To, že Bluea zrovna lékouzelnictví moc nebralo a že k tomu neměl vyloženě vlohy (i když špatně si nevedl) Grace příliš nezajímalo a Blue nakonec dostudoval, protože by si nedovolil toho jen tak nechat.
Po studiích nějakou chvilku fungoval jako ošetřovatel v nemocnici, ale i jako ošetřovatel u famfrpálových zápasů, konečně si vydělal nějaké peníze, a pak se postavil na svoje vlastní nohy. Něco se v něm konečně vzepřelo matčině dohledu a Blue se rozhodl, že si sbalí svých pět švestek a vyrazí do světa, protože doposud vlastně nic nezažil. Grace se to sice nelíbilo, ale od otce se dočkal podpory (a peněz do začátku), a tak Blue zamířil do Velké Británie, kde se teprve rozkoukává a má v plánu zkusit učit v Bradavicích, kde mají teď údajně nedostatek profesorů. A on si vždycky přál pracovat s dětmi.
Obrázek
Lektvary 6/10 ~ Létání 4/10
Talent +1 přeměňování, +1 kouzelné formule

100% kouzla: accio, alohomora, expecto patronum (žralok obrovský), lumos/nox, wingardium leviosa
3. úroveň: expelliarmus, horkovzdušné kouzlo, petrificus totalus, pluma pondus, voluma tesamentum
2. úroveň: aresto momentum, ascendio, bona hasamentu, bublinové kouzlo, ducklifors, erecto, finite incantatem, incendio, glisseo, salvio hexia
1. úroveň: specialis revelio

Lektvary: bezesný spánek, dokrvující lektvar, esence z třemdavy, kostirost, pohodový odvar, sršící roztok, životabudič

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HAWTHORNE, Blue
 Příspěvek Napsal: úte 24. říj 2017 13:24:33 
Offline
Kolejní ředitel
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. dub 2014 18:25:16
Příspěvky: 372
Pro.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Předmět příspěvku: Re: HAWTHORNE, Blue
 Příspěvek Napsal: úte 24. říj 2017 17:24:28 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. srp 2012 18:03:39
Příspěvky: 728
Obrázek
POVOLENO
HAWTHORNE, Blue
...............................................
Tato karta byla oficiálně povolena Ministerstvem Kouzel.
V případe potřeby úprav, změny či jakéhokoliv doplnění
výše uvedených údajů, prosím informujte pracovníky
Ministerstva novou záložkou (příspěvkem).


Nahoru 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Obsah fóra » Kartotéka » Kartotéka dospělých postav » Profesorský sbor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Český překlad – phpBB.cz