Denní věštec – 29. 9. 1983

Titulní stránku jednoho z nejdůležitějších věštců poslední doby zdobí pohyblivá fotografie bohatého ohňostroje nad Příčnou ulicí a jásajícím davem.

VÍTĚZSTVÍ

Volejte sláva a pět dní se radujte, dobro zase jednou zvítězilo nad zlem!
Včera, 28. září 1983, v odpoledních hodinách došlo ke koordinovanému útoku spojeneckých vojsk na klíčové pozice v Británii, jehož výsledkem bylo definitivní rozprášení smrtijedů a hlavně obsazení ministerstva příslušníky Fénixova řádu. Ještě před západem slunce byl spuštěn štít, který celé léto chránil Školu čar a kouzel v Bradavicích, a ředitel Brumbál se nechal slyšet, že se nemůže dočkat nových studentů, kteří mají příležitost vyrůstat v tolerantnější, svobodnější a obecně lepší době, ať už je jejich krev jakákoliv.
Prozatím není jasné, jak bude vypadat nová vláda, ale na jejím ustanovení se již nepochybně intenzivně pracuje. Ačkoliv se dá předpokládat, že v ní vyšší postavení zaujmou především kouzelníci jiného než čistokrevného původu, naše redakce byla ujištěna, že se perzekuce nemusí obávat ani ti čistokrevní čarodějové, kteří aktivně nestáli za bývalým ministrem kouzel. Ten bohužel i s rodinou zbaběle uprchl kamsi do Argentiny, ale na jeho dopadené poručíky a stoupence čeká jeden z největších soudních procesů tohoto tisíciletí a s největší pravděpodobností cely v Azkabanu. El Muerto se navíc nechal slyšet, že už za ztělesněním zla vyslal své nejlepší muže a že jeho dopadení by mělo být jen otázkou času, neboť byl donucen svou rozsáhlou sbírku temných artefaktů zanechat v Londýně.
Hrdiny povstání naopak čeká vyznamenání, stažení případných obvinění minulým režimem a samozřejmě také vědomí, že svými činy přispěli k návratu demokracie do kolébky kouzelnické civilizace. Přirozeně jim také věnujeme jedno z následujících čísel, kde se o nich dozvíte více.
Na několik smrtijedů, kterým se na posledních chvíli podařilo uprchnout do zámoří, byly vydány mezinárodní zatykače, ale sám irský veledruid se nechal slyšet, že si od nich příliš neslibuje. Důležité podle něj ale je, že se teď můžou všichni kouzelníci bez ohledu na původ pustit do obnovování království, které posledních několik let trpělo víc než si objektivně zasloužilo za všechen ten dávný imperialismus. Osobně pak věnoval několik žaludů s urychleným růstem, aby přispěl k obnovám škod na Příčné ulici, kde se zoufalí smrtijedi uchýlili ke kletbám hromadného ničení.
Dost však bylo řečí, teď je čas slavit, zapíjet padlé a těšit se na lepší zítřky beze strachu, elitářství a rizika, že proměníme tenhle náš svět v mrtvou kouli posetou krátery. Všichni si to zasloužíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *