Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Denní věštec – březen 1975

Fotka na první straně Denního věštce vyobrazuje plačící ženu loučící se s kučeravým mladíkem odváděným azkabanskými zřízenci.

BYLO TO NUTNÉ?

Bylo to nutné? To jsou slova Arabelly Whoopersové (43), jejíhož syna před měsícem odsoudil Ministr kouzel k doživotnímu trestu v Azkabanu bez možnosti návštěv po té, co stál společně s několika dalšími kouzelníky smíšeného původu v čele protestů táhnoucích se Severním Irskem. „Tad nic neudělal, je to hodný kluk!“ Sdělila zarmoucená matka redaktorovi Denního věštce. „Byl jen zmatený, žijeme tu v blízkém kontaktu s mudly už celá desetiletí, jsou to naši sousedé.“ Doplnila důvody, které mladého muže (24) vedly k uspořádání protestu proti současným rozhodnutím ministerských představitelů. Tyto protesty však nejsou ojedinělé, podobné projevy nesouhlasu se ozývají z celé země. Většina z nich je však úspěšně potlačena za pomoci bystrozorů a pověřených ministerských úředníků.

 MINISTERSTVO ZALOŽILO NOVÝ ODBOR

Vzhledem k neúnosné situaci v zemi se ministerstvo kouzel rozhodlo poskytnout finanční podporu a ochranu v těchto těžkých časech všem, kteří včas nahlásí jakoukoliv podezřelou činnost ve svém okolí. „Jde o vaši bezpečnost, o bezpečnost kouzelnické společnosti. Je nezbytné, aby nás všichni, kteří mají zájem na vylepšení situace, informovali o veškerých chystaných protestech a sabotážích, které se neinformovaní a zmatení kouzelníci chystají vykonat proti ministerským opatřením.“ Uvedl pro Denní věštec Lavinius Tinkerbell. „My se oplátkou postaráme o jejich bezpečí a poskytneme jim jistou finanční výpomoc, abychom pozvedli jejich životní úroveň. Chceme spokojené kouzelníky, kteří chápou význam čistokrevných linií a zákona o utajení.“ Apeloval ve svém nedávném projevu na kouzelnickou společnost. Dle našich zdrojů se díky včasnému zásahu ministerstva povedlo předejít již desítce chystaných protestních akcí.

 CELY PRASKAJÍ VE ŠVECH

Současný ředitel Azkabanského vězení vidí situaci černě. „Jestli nám sem bude ministerstvo posílat každého, kdo si před ním jen uprdne v nesprávné tónině, budeme muset přistavět dalších pár pater, nehledě na množství jídla, co ta banda každý týden spotřebuje.“ Rozohnil se před naším redaktorem a dál se odmítl vyjadřovat. Nám se povedlo zjistit, že většina vězněných má nálepku Narušitel obecného blaha. Je opravdu nutné takové jedince držet v nejpřísněji střeženém kouzelnickém vězení? Ředitel se v tomto ohledu rozchází s názory ministerstva a dle útržků informací se pod ním ředitelské křeslo povážlivě kýve.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *