Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Denní věštec – září 1976

Na hlavní straně jsou vyobrazeny hned dvě fotografie: na první mladá žena s identifikačním číslem a na druhé usmívající se mladík. Jména pod nimi patří hned dvěma bývalým bradavickým studentům – Sybille Lowreyové a Aidanu Thorneovi.

STÁLE NA ÚTĚKU

Uprchlíci, kterým se podařilo uniknout z Azkabanu po té, co se za nevysvětlitelných okolností rozlehlo vězením hned několik ohlušujících výbuchů, jsou stále na útěku. „Jedná se o nesmírně nebezpečné delikventy, kteří mohou mít v úmyslu útok na samotné ministerstvo. Naši bystrozoři mají již několik vodítek ukazujících k jednomu z nich, ale více nebudu prozrazovat. Pokud by kdokoliv měl nějaké informace vedoucí k jejich možnému dopadení, bude náležitě odměněn.“ Uvedl pro Denní věštec sám Lavinius Tinkerbell. „Budu doufat, že jsou oba dobře schovaní, a že je žádný idiot nepráskne,“ sdělila našemu reportérovi svůj názor i jedna postarší kouzelnice, která si ze zjevných důvodů nepřála být jmenována.

VEDE ALBUS BRUMBÁL SVÉ STUDENTY K NENÁVISTI VŮČI MINISTERSTVU?

Ve světle nedávných událostí, kdy dva studenti sedmého ročníku opustili školu předčasně, a poté se zapletli do rebelie proti ministerstvu, se nabízí otázka, zda Albus Brumbál nechce za pomoci svých svěřenců svrhnout současného ministra kouzel. Sám ředitel školy se k tomu odmítl vyjádřit a prohlásil to za výmysl blábolivých bab, ale ministerstvo se tímto případem hodlá blíže zabývat. „Podezření určitě hodláme podrobit důkladnému přezkoumání. Ministr sám plánuje ve škole jisté změny, aby k podobným případům do budoucna nedocházelo, ale nemohu předbíhat událostem. Vše se veřejnost včas dozví,“ prozradil k situaci mluvčí Lavinia Tinkerbella.

SLADKÁ TEČKA!

Medový ráj v kouzelnické vesničce Prasinky letos uvede na počest slavného čarodějného pekaře Archibalda Aldertona, notoricky pronásledovaného nehodami a výbuchy, limitovanou edici lávových dortíků z pece Aldertonovy jediné přežívající praprapravnučky, Alice Aldertonové (94). Archibald Alderton (1568 – 1623) byl proslulý tím, že vyhodil do vzduchu vesničku Little Dropping v Hampshiru, když pekl narozeninový dort. Lávové dortíky jsou na povrchu piškotově měkké či křupavé díky krustě a je technicky náročnější je správně udělat, aby zevnitř vytékala správně horká náplň, ale s receptem na karamelovo-čokoládovou a čokoládovo-třešňovou variaci, kterou najdete na zadní straně Denního věštce, to zvládnete hravě sami!

SPOLEČENSKÁ RUBRIKA

Letní svatební sezóna opět nezahálela! Své ano si řekli Kenneth Van Helmont a Isabel Morganová, nyní Van Helmontová, kterým za naši redakci upřímně gratulujeme, a věříme, že brzy se o nich v této rubrice opět dočteme v souvislosti s podobně šťastnou událostí. Už méně radosti pak způsobil svazek kouzelnice z čistokrevné rodiny, Victorie Dungworthové, která si navzdory rodinnému přání tajně vzala nečistokrevného kouzelníka Marka Abrahamse. Rodina Dungworthů se k této události odmítla vyjádřit.

Radost do života svých rodičů vneslo i několik narozených miminek. Naše gratulace míří k Lorelei a Erasmovi Andersenovým, kterým přejeme pevné nervy a malé Rose všechno nejlepší do života.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *