Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Denní věštec – mimořádné vydání 1978

Na fotografii na titulní stránce je vyobrazen snímek polorozbořené pracovny ministra kouzel a několik bystrozorů ohledávajících místnost. Pod fotografií je malým písmem uveden autor snímku, fotograf Denního věštce Florence Rose.

MINISTR KOUZEL BYL ZAVRAŽDĚN!

Je ministerské křeslo prokleté? Bude mít někdo odvahu zastávat úřad, který v posledních letech stál život hned dva ministerské úředníky? A jak se k situaci staví rodina? Dennímu věštci se naskytla příležitost mluvit s jedním z omráčených bystrozorů, kteří byli na místě činu v době ministrovy smrti. „Byli to rebelové. Pronikli na ministerstvo s nejasným cílem, ale už nyní víme, že máme co dočinění s mimořádně nebezpečným společenstvím. Lavinius Tinkerbell již plánuje nová opatření pro zajištění větší bezpečnosti jak ministerských úředníků, tak nevinné kouzelnické společnosti,“ uvedl napadený v odpověď na otázku, kdo má ministrovu smrt na svědomí. A kdo bude zvolen ministrem kouzel? „Na tuto otázku nyní nebudu odpovídat,“ oznámil sám tajemník zesnulého ministra při mimořádné tiskové konferenci několik hodin po začátku vyšetřování incidentu. „Vše proběhne podle běžných norem, ale ne dříve, než se s ministrem Tremlettem náležitě rozloučíme. Jsme přeci především lidé a ne hyeny.“ Tato slova si vysloužila nemalého potlesku a uznání u přítomných posluchačů a proto jsme i my zapátrali v řadách kouzelníků se svými otázkami. „Je to milý a pozorný člověk, ministerské křeslo by mu slušelo,“ vyslechl si náš reportér od postarší dámy. „Jen to hraje, jestli bude ministrem, bude to všechno daleko horší!“ Rozčílil se jiný z naslouchajících. Lavinius Tinkerbell ve svém projevu navíc slíbil, že veškerá šetření ministrovy smrti budou prezentována veřejnosti v předem oznámeném projevu u příležitosti zvolení nového ministra. Členové Tremlettovy rodiny se odmítli pro naše mimořádné vydání vyjádřit.

K poslednímu rozloučení s ministrem kouzel Romulem Tremlettem dojde pouze v kruhu rodinném.

Přijměte upřímnou soustrast ve vašem hlubokém zármutku.

Redakce Denního věštce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *