Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Denní věštec – červenec 1978

Na úvodní stránce je vidět fotografii nového ministra kouzel před řečnickým pultíkem s vážným výrazem na tváři. Druhý záběr je pohled na nespokojeně se tvářící skotský tým.

MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SKOTSKU ZRUŠENO!

K radikálnímu kroku se odhodlal nový ministr kouzel Lavinius Tinkerbell, když pár týdnů před očekávaným mistrovstvím světa ve famfrpálu ohlásil jeho zrušení. „V současné chvíli nemůžeme zaručit bezpečí nejen diváků, ale ani samotných hráčů. Hrozba útoku radikálních vzbouřenců je na takové akci velmi vysoká a případný střet by si mohl vyžádat spoustu nevinných obětí. Skotskému týmu bylo pověřeným odborem zakázáno se utkat s týmem Dánska na půdě jakéhokoliv státu, což vyústilo v jeho dobrovolné odstoupení ze soutěže,“ uvedl ve svém proslovu, kde apeloval na hráče, aby ministerstvu jeho kroky nezazlívali, neboť se jedná o životy jejich fanoušků i spoluhráčů. Členové skotského týmu však s postupem ministerstva nesouhlasí. „Podle mě by na mistrovství k žádnému útoku nedošlo, když jde rebelům o zničení ministerstva a ne o rušení normální zábavy.“ Prohlásil po projevu Sean O’Callaghan. Blaine McKay vyjádřil smutek nad tím, že nemůže dle svých slov „nakopat švárovi zadek“, jinak se nadále odmítl situací zabývat. Ministr očekává možné protesty a je připraven se s nimi dle potřeby vypořádat.

SPECIÁLNÍ KOLEJ PRO MUDLOVSKÉ KOUZELNÍKY

Dle posledních zpráv z jednání Starostolce uvažuje ministerstvo o otevření nové koleje v Bradavické škole čar a kouzel. Návrh je zatím stále pouze projednáván a nic bližšího se našim reportérům nepodařilo zjistit, ale dle dostupných informací ze spolehlivého zdroje by se jednalo o kolej pro mladé kouzelníky pocházející z mudlovských rodin. Jejich pohyb po škole by byl značně omezen na oddělenou část a jejich výuka by probíhala separátně od studentů z kouzelnických a smíšených rodin. Albus Brumbál se při jednání postavil výrazně proti podobnému návrhu a na jeho stranu se přidalo i pár jiných členů Starostolce, jejichž nejhlavnějším argumentem byla finanční a organizační náročnost podobného opatření. „Škola nemá pro takovou akci uzpůsobené prostory a dostatek personálu. Příprava takového opatření by se mohla protáhnout na desítky let,“ uvedl pro Denního věštce Domhnall McKay. Jeho slova potvrdila i komise vedená Narcissem Tinkerbellem, který se nechal slyšet, že škola by musela být zcela přestavěna a polovina profesorského sboru obměněna, aby nedocházelo ke střetům mudlomilných a vychovaných kouzelníků.

EPIDEMIE DRAČÍCH SPALNIČEK UDEŘILA

Na severu Irska se velmi rychle rozšířila zákeřná nemoc, která si již vyžádala několik obětí. Nakažení jsou bez prodlení přeneseni do karantény v nemocnici Svatého Munga, ale i přes veškerou snahu lékouzelníků i dobrovolníků z řad běžných kouzelníků se nedaří postup nemoci zastavit. „Jediné, co mohu poradit, je včasné očkování, které v současné době poskytuje naše nemocnice zcela bez poplatku. Při podezření na infikování doporučuji, aby se postižený neprodleně dostavil do nemocnice k okamžitému vyšetření. Čím dříve se nemoc podchytí, tím lehčí je pak její léčba i průběh.“ Sdělila naší reportérce ředitelka nemocnice Constance Van Helmontová. Dle jejích slov se do boje s epidemií zapojila i řada mladých lékouzelníků a studentů, kteří riskují nakažení přímo v terénu. Očkování je sice účinné, ale při dlouhodobém vystavení působení viru je i přes veškerou prevenci možnost nakažení vysoká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *