Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Denní Věštec – květen 1981

Na úvodní stránce se nachází pohyblivá černobílá fotografie, která zobrazuje několik ministerských pracovníků odvádějících trojici polapených rebelů, zřejmě s nimi míří do Azkabanu, jak ostatně hlásá popisek fotografie.


VZPOURA V EDINBURGHU

Nebezpečné smýšlení revolucionářů se šíří jako mor, potvrzují to zprávy z kouzelnické čtvrti Edinburghu, kde před několika dny proběhlo ke vzpouře, jež se, merlinžel, neobešla bez ztrát na lidských životech. „Na zdech domů se začaly objevovat symboly fénixe,“ řekl mluvčí bystrozorů působících převážně v hlavním městě Skotska, „Máme za to, že je na svědomí má uskupení rebelů z Londýna, těch, kteří si říkají Fénixův řád, nebo jejich stoupenců. Protiministerské smýšlení se očividně šíří jako mor a je třeba tomu všemu zatnout tipec.“ Na několika místech v ulicích Edinburghu došlo k potyčkám, kde byli nuceni zasáhnout bystrozoři a další ministerští pracovníci. Bitky se neobešly bez ztráty na životech – padlo několik rebelů, další byli zraněni či odvedeni rovnou do Azkabanu. K újmě na zdraví došlo i několik zasahujících bystrozorů, avšak naše redakce byla ujištěna, že jejich zranění nejsou vážná a brzy budou v pořádku. „Nutno zmínit, že ty lidi připravili o život rebelové – svými slovy a protiministerským postojem otravují mysl prostých lidí, kteří se pak bezhlavě vrhají do nebezpečenství v domnění, že pomáhají budovat lepší svět, což je samozřejmě hloupost,“ prohlásil Arnold Mohawk, bystrozor. Ministerstvo kouzel nadále nabádá všechny kouzelníky, aby se od rebelů drželi dál a za všechny informace týkající se Fénixova řádu je vděčné. Připomíná, že jakékoliv vztahy a styky s rebely jsou trestné a za paktování se s revolucionáři hrozí Azkaban.


UČINÍ MINISTERSTVO PŘÍTRŽ ILEGÁLNÍM ZÁVODŮM NA KOŠŤATECH?

O úpadku kouzelnické společnosti svědčí mimo jiné i pořádání ilegálních závodů na košťatech, které nejenže jsou postaveny mimo zákon, ale také jsou nebezpečné jak pro všechny jejich účastníky, ať už z řad fanoušků či závodníků samotných, tak i pro okolí. Závody se totiž často konají v ulicích měst, kde se to hemží mudly, takže hrozí nejen ublížení na zdraví osob, které se závoděním nemají nic společného, ale také odhalení kouzelnického světa.
„Této nezodpovědné a nebezpečné zábavě hodláme učinit přítrž,“ svěřil se naší redakci Tadeas Armstrong z odboru pro kouzelnické hry a sporty. „Problémem je, že organizátoři těchto závodů mají před našimi lidmi vždycky několik kroků náskok – není jednoduché je vystopovat a zjistit více o konkrétním ročníku závodů,“ přiznal vzápětí bez obalu. Přislíbil ale všem, že Ministerstvo kouzel dělá, co může, a problematikou nelegální pouliční zábavy se zabývá z plných sil. Uvidíme tedy, zda dokáže své sliby dodržet a ilegální závody definitivně zakázat a zrušit.


VRZAJÍCÍ STUPAČKY HLÁSÍ COMEBACK!

Heavymetalová kapela Vrzající stupačky, jež je mezi fanoušky známá také jako „Pačky“, hlásí comeback! Oznámila to frontmanka skupiny Cecilie Didier, kouzelnice mudlovského původu, která byla kvůli svému původu nucena stáhnout se do ústranní a sláva Paček tím pádem za poslední léta poněkud vyprchala a vybledla. Nyní ale dříve velmi populární Vrzající stupačky hlásí návrat, a to v celé své bývalé sestavě.
„Chceme lidem ukázat, že původ není nic, za co by se měli stydět, nic, kvůli čemu by měli být utiskováni,“ vysvětluje zpěvačka. „Hudba byla vždycky svobodná a sjednocovala lidi bez ohledu na rasu, věk, pohlaví nebo původ… a my doufáme, že přesně takovou moc bude mít i naše hudba a bude pro všechny inspirací, obzvlášť v téhle temné době.“ Slečna Didier zároveň sdělila naší redakci, že na podzim chystají Pačky vydání nové desky, která ponese název „Nekonečná svoboda“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *