Denní věštec – září 1983

Titulní stránku dnešního Denního věštce zabírá pohyblivá černobílá fotografie, na které je zachyceno jinak poklidné pobřeží Walesu, nyní obohacené o několik kotvících lodí a četné výbuchy.

INVAZE

„Nebudu vám nic nalhávat, situace je vážná,“ oznámil dnes nad ránem ministr Tinkerbell na mimořádné tiskové konferenci, kterou svolal společně s generálním štábem u příležitosti prokazatelného výskytu invazních vojsk na našem území. Podle dostupných informací se nyní po Walesu, Anglii a jižní části Skotska pohybuje jeden oddíl amerických bystrozorů, dvě jednotky kouzelnické námořní pěchoty a blíže neurčený počet dobrovolníků, který je však podle zdrojů blízkých naší redakci přinejmenším značný. Výsadek dalších jednotek je pak otázkou nejbližších hodin, neboť agresorům v čele s islandským ministrem kouzel a jeho tlupou cvičených trollů se již podařilo obsadit několik uzlů letaxové sítě.
„Musím s politováním oznámit, že jsme během několika málo hodin přišli o zhruba čtvrtinu území a že nám pravděpodobně bude nějaký čas trvat, než jej ze spárů těch proradných ničemů opět vyrveme.“ Ačkoliv byl ministr poněkud bledý, optimismus ho stále neopouštěl, a to ani ve chvíli, kdy se přímo během konference dozvěděl o průniku spojeneckých vojsk až k Birminghamu. Pouze zopakoval své odhodlání ubránit se nepřízni osudu a ujišťoval novináře, že úspěchy invazního vojska jsou pouze dočasné.
Na vině jsou pak podle něj především kouzelníci nečistého původu, kteří místo toho, aby bojovali za své pány a se ctí za ně položili život, vítají expediční síly a v některých případech dokonce aktivně útočí na smrtijedy, podporování v tomto zrádci z řad Fénixova řádu. Ministr byl jejich počínáním nanejvýš zklamaný a nezapomněl uvést, že jakmile bude situace opět pevně pod jeho kontrolou, vyřídí si to s těmito sabotéry osobně. Zároveň ale apeloval na elitu našeho národa, aby skoncovala s pasivitou a vyrazila do boje se zahraničními krvezrádci, neboť jen tak můžou zajistit lepší budoucnost svým dětem.
Zprávy jednoho z našich redaktorů, že do Bradavic dorazilo komando druidů, dementoval s tím, že podle jeho informací je Brumbál stále v obležení mozkomorů z Azkabanu a je jen otázkou času, kdy mu dojdou síly na obnovování štítu. Omluvil se zároveň všem přítomným za to, že se ve věci neangažoval osobně, nicméně „útok tří suverénních mocností měl prostě prioritu nad jedním bláznivým dědkem.“ Jedním dechem však oznámil, že Bradavický expres nebude vypraven dříve, než se tamní situace vyřeší. „Než aby děti učil cvok s partou nebezpečných anarchistů, to raději ať neumí číst,“ pravil ministr závěrem, poděkoval všem aktivním členům čistokrevné komunity a odebral se do své pracovny, řídit obranná opatření.
Nám nezbývá než vyzvat vás, občany, ať nepropadáte panice. Američané, Irové a Islanďané jsou sice zákeřní a podlí, ale jejich operace zatím probíhají za plného utajení před mudly, a tak je Londýn zatím v bezpečí. Buďte však připraveni popadnout hůlky a bránit svou krev a vlast. Tahle země je naše!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *