Denní Věštec – speciální vydání (duben 1983)

V záhlaví tohoto Denního Věštce září velký červený nápis „SPECIÁLNÍ VYDÁNÍ!“, který okamžitě poutá pozornost všech, kdo o něj zavadí pohledem. Hned pod ním se nachází pohyblivá fotografie ministra kouzel, který s odhodlaným úsměvem a podobně odhodlaně vztyčenou pěstí cosi zapáleně pronáší.

ZAČÁTEK KONCE KRVEZRÁDNÉHO TERORU!

„Roky chaosu a zmaru jsou u konce,“ oznámil dnes na zvláštní tiskové konferenci sám Lavinius Tinkerbell. Proradný temný mág, jehož jméno je lepší nevyslovovat, ale který byl prokazatelně za všemi nepokoji v poslední době, byl konečně dopaden a v bitvě, která otřásla Londýnem a změnila ministrovu pracovnu v hromadu hořícího zpívajícího želé, jednou provždy zničen.
„Je nad slunce jasné,“ pravil ministr, jenž své obdivuhodné hrdinství při souboji století skromně ponechal bez komentáře, „že právě on stál za nepokoji a štval zmatené občany proti čistokrevným rodům a legitimní vládě.“ Tyto nepokoje přitom, jak vyplývá z veřejně dostupných statistik, stály život několik stovek kouzelníků, o ekonomických škodách ani nemluvě. Jak se však zdá, svítá na lepší časy.
„V zájmu zajištění bezpečnosti a trvalé stability chystám osobně několik významných reforem a zavedení nového pořádku. Pro klidnou a bezpečnou společnost.“ Jak se nechali slyšet někteří ze členů Starostolce, mezi návrhy je nejen obnovení trestu smrti, které je v jednání již delší dobu, ale také dočasné posílení pravomocí ministra v době krize a možnost preventivního zatýkání podezřelých osob bez udání důvodů. Rovněž byl podán návrh na zpřísnění zákona o zákazu smíšených svazků, který by nově anuloval a do budoucna zakazoval i sňatky kouzelníků smíšeného původu.
„A to je teprve začátek,“ sliboval ministr ke konci svého plamenného projevu, „doteď jsme my, čistokrevní, žili ve strachu z útoku nejrůznějších protistátních živlů. Dnes se však situace konečně otáčí – tedy jásejte, již brzy se budou třást ti, co nám stojí v cestě k trvalému míru.“
Konferenci se následně pokusil vyrušit jeden z rebelů, leč byl promptně odzbrojen jednou z přítomných smrtijedek a za bouřlivého skandování davu zahnán na zbabělý útěk. Ministra útok ani v nejmenším nepřekvapil, poděkoval všem, co si přejí prosperitu kouzelnické společnosti, a odebral se do své pracovny, pracovat na nových zákonech. O výsledcích tohoto snažení a reakcích veřejnosti vás přirozeně budeme informovat co nejdříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *