Denní Věštec – květen 1983

Titulní stránku dnešního Denního věštce zdobí pohyblivá fotografie bradavického hradu pod pokličkou obrovské štítové bubliny, kterou líně obletují mozkomoři.

VELEZRADA V BRADAVICÍCH

Ředitel Bradavické školy čar a kouzel, Albus Percival Wulfric Brian Brumbál, konečně odhalil svou pravou tvář, když ve včerejších odpoledních hodinách násilím přerušil pátrání po nebezpečných povstalcích na pozemcích školy. Jeho neochota vydat tyto zločince spravedlnosti skončila potyčkou, při níž byli zabiti přinejmenším dva smrtijedi a která jasně dokazuje, že stojí na straně zla, patrně i s většinou svého profesorského sboru.
Jak uvedl jeden z přeživších poté, co byl přeměněn zpátky z fretky na člověka, musela se zásahová jednotka bránit brutální přesile a útokům ze zálohy. Hřiště při ní bylo dočista zničeno a je s podivem, že k újmě nepřišel žádný z čistokrevných studentů, nepochybně díky chrabrosti zasahujících. Ministerstvo obratem vyzvalo všechny profesory Bradavic, kteří s postojem ředitele nesouhlasí, aby hrad opustili i s podobně smýšlejícími studenty, neboť není vyloučeno, že bude tamní povstání potlačeno hrubou silou. Damoklův meč přitom visí i nad řadami bystrozorů, neboť se jeden jejich člen, Flann O‘Fearraigh, v potyčce bezdůvodně přiklonil na stranu agresorů, zavraždil jednoho ze strážců zákona a jasně dokázal, že se jim nedá věřit. Po zmíněném bylo vyhlášeno celostátní pátrání, zbytek bystrozorů čeká intenzivní lustrace.
Sám ředitel reagoval na události s obvyklým klidem. „Dostal jsem dvě možnosti – vydat povstalce, nebo se bránit. Jelikož jsem povstalce neměl, nezbývalo mi přirozeně než se chopit možnosti druhé,“ vzkázal naší redakci přes prostředníka.
„Takové slovíčkaření by mu za starého režimu jistě prošlo,“ nechal se obratem slyšet ministr Tinkerbell, „ale v dnešní době neobstojí. Osobně se postarám o to, aby byl odvolán a uvržen do Azkabanu.“
Jak přesně toho ministr hodlá docílit, když je momentálně celý hrad bráněn nejsilnějším ochranným kouzlem v dějinách, to neprozradil, leč hrdina, který nás zbavil nejmocnějšího černokněžníka, určitě něco vymyslí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *