Denní věštec – říjen 1974

Pohyblivá fotografie na hlavní stránce znázorňuje ministra kouzel podepisujícího svazek pergamenů za pomoci dlouhého elegantního brku. Za jeho ramenem lze jasně rozeznat siluetu Lavinia Tinkerbella s úsměvem na tváři. 

ANULACE STÁVAJÍCÍCH SŇATKŮ S MUDLY VCHÁZÍ V PLATNOST

Po zákazu uzavírání nových manželských svazků s mudly se ministerstvo rozhodlo pokročit ve své snaze o očistu kouzelnické společnosti o další pomyslný stupeň dále. „Je to možná nepříjemné, ale nezbytné,“ uvedl k situaci sám ministr Romulus Tremlett. „Jen takto je možné zajistit, abychom zůstali skryti před zraky mudlovského světa, a obrodili naše tradice i staré rody, které následkem přílišné benevolence mých předchůdců slábnou či dokonce vymírají. Tomu nemohu s klidným srdcem přihlížet.“ Nová vyhláška se stala podnětem pro vášnivé demonstrace nespokojených smíšených rodin, které odmítají přihlížet krutému bezpráví, které je na nich pácháno. „S mým manželem jsme svoji už přes třicet let, to si ministerstvo doopravdy myslí, že tomu budu nečinně přihlížet?“ rozohnila se jedna z demonstrujících žen, které ještě v den podepsání zmíněné anulace zaplnily vstupní halu ministerstva.

FAMFRPÁL JEN PRO ČISTOKREVNÉ?

Po nedávných nepokojích na mistrovství světa ve famfrpálu, které se konalo v Peru, začal Mezinárodní svaz famfrpálových týmů zvažovat možnost, že budou mezinárodní zápasy přístupny pouze kouzelníkům čistokrevného původu. „Tuto možnost pouze zvažujeme, nic není jisté,“ uvedl náš zdroj, který si přeje zůstat nejmenován. Někteří z hráčů národních týmů se však nebojí projevit svůj názor nahlas. „Mudlové a jejich polokouzelnické děti nemají na famfrpálových zápasech co pohledávat. Mají vlastní sporty.“ sdělil Dennímu věštci jeden z hráčů francouzského týmu. „Jestli Mezinárodní svaz něco takového schválí, přeruším kariéru.“ uvedl starší z bratrů Vásquezových, jejichž rodina se netají svým smíšeným původem.

NOVÉ LASKOMINKY ZAHLTÍ BRZY PULTY

Celofánová cukrárna Sira Sladkoráda, oblíbeného prodejce kouzelnických cukrovinek, přichystala na podzim po dlouhé době nadšeně očekávané novinky, které se brzy podrobí kritice mlsných jazýčků například v londýnské pobočce na Příčné ulici nebo v Medovém ráji v Prasinkách.
Mezi novými cukrátky se objeví například: Karamelové košíčky („skvělé pro umlčení vašich štěbetajících ratolestí“); Lávová lízátka, která navazují na edici loňských Ledových lízátek a perfektně se hodí pro zimní mlsání, které zahřeje; Kakaové kostky („jsou poprášené skořicí odkoupenou od bangladéšských víl“); Mlhovinové dortíky („cupcakes v barvách vesmíru“) a v neposlední řadě novou edici čokoládových sušenek s barevnými příchutěmi ostružina a kiwi.
Těšit se samozřejmě můžete i nadále z klasických výrobků z Celofánové cukrárny. Připomeňme si, že v zimě cukrárna Sira Sladkoráda oslaví rovných sto let!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *