Vítejte na Felix Felicis, online RPG hře z prostředí Harryho Pottera, která začínala v 70. letech a od té doby se na ní dějí věci...

Registrace předškoláků: ANO


Registrace profesorů:
ANO

Archiv novinek

Partneři

Denní věštec – srpen 1972

Na obálce srpnového Věštce nervózně pomrkává postarší kouzelník s vysokým kloboukem.

MINISTR KOUZEL ROZSÁPÁN PŘI CESTĚ ALBÁNIÍ

Ministerstvo kouzel se nachází ve stavu šoku nad nalezeným tělem v tuto chvíli již bývalého ministra kouzel Williama E. Chroustala (56), jehož zohavená mrtvola byla minulé pondělí nalezena v lesích na jižních hranicích Albánie. V současné době kriminální oddělení Ministerstva připisuje útok nekontrolovatelné skupině vlkodlaků, kterými je jih země nechvalně proslulý;  v případu je však mnoho nejasností, zejména důvod, proč se ministr v době činu nacházel zrovna na tomto místě, když se měl ve stejnou dobu oficiálně setkávat s finským předsedou mezinárodního sdružení kouzelníků.  „Bylo to opravdu nechutné,“ okomentoval incident místní muž, jenž Chroustalovo tělo nalezl, „vypadalo to, jako by na něj někdo uspořádal hon“. Zatím však není jisté, kdo W. E. Chroustala nahradí na pozici ministra kouzel.

FINÁLE MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FAMFRPÁLU: ZDRCUJÍCÍ PORÁŽKA FRANCIE

Celou polovinu stránky zabírá velká fotografie obou týmů těsně před zápasem; na levé straně pomrkává a mává tým Francie;  vysoký černovlasý muž, vyhublá dívka svými krátkými hnědými vlasy připomínající lasičku,  malý plešatý kouzelník, přitažlivý plavovlasý mladík s modrýma očima, neobyčejně půvabná dívka s dlouhými stříbřitými vlasy, hlodavce připomínající kouzelník s pískovými vlasy a maličká zrzavá čarodějka, která čtenářům zuřivě mává.  Na pravé straně postává tým Skotska; krátkovlasá blondýnka, mladá dívka s tyrkysovými kudrlinami, vytáhlý zrzavý mladík, brunátný muž se zrzavým knírem, mladík s dlouhými hnědými vlasy svázanými v culíku a štíhlá žena s černými vlasy s ofinou a černě orámovanýma očima, vedle které postává plaše vyhlížející drobný světlovlasý mladík s psíma očima. 

Pod každým hráčem je také kudrlinkovým písmem napsáno jeho příjmení: Allard, Leroy, Bélanger, Janvier, Fay, Mercier, Lavigne, Finley, Hunter, McKay, Faulkner, MacDougall, Sheach, Strudwick.

Loňský šampion mistrovství světa, hostující tým Francie, utrpěl zdrcující porážku 180:30 ze strany domácího týmu Skotska, které vyhrálo navzdory vyřazení ze hry kapitánky týmu Adrie Sheach (26), jež byla vyloučena za napadení francouzské odrážečky Gabrielle Fay (19), jejíž nečekaně tvrdý zákrok vyřadil ze hry skotskou střelkyni Caileigh Hunter (22), která je i nadále hospitalizována v nemocnici sv. Munga s těžkým poraněním páteře. Denní věštec apeluje na všechny fanoušky, aby neváhali a skotské střelkyni poslali přání k brzkému uzdravení na níže uvedenou adresu. Chytač týmu Bartholomew Strudwick (17), jehož riskantní manévr zajistil Skotsku letošní vítězství, je se zlomenou nohou a nosem v péči lékouzelníků; jeho stav však není vážný. Na pozici kapitána týmu Adriu Sheach vystřídala skotská střelkyně Hannah Finley (28).

ZÁHADNÉ ZMIZENÍ BRADAVICKÉHO PROFESORA OBRANY PROTI ČERNÉ MAGII

Na vybledlé fotografii se zářivě usmívá kudrnatý mladý muž s výraznými lícními kostmi, který v náručí svírá trochu obtloustlého flekatého corgiho. 

14. 8. 1972 došlo v čase mezi  třetí hodinou odpolední a sedmou hodinou večerní ve městě Oxford k záhadnému zmizení Archibalda F. Hartwella (27), učitele Obrany proti černé magii a kolejního ředitele Havraspáru. Sousedka zmizelého popsala incident následovně: „Ještě ve tři jsem z okna viděla Archieho s Ottisem jít dolů ulicí k pekařství, víte, pro ty sladké rohlíčky co má tak rád, a když jsem se k večeru vydala pro mastičku na ty moje nohy, už jsem jen našla zmateně pobíhajícího Ottise, jak za sebou táhne vodítko. Má toho psa moc rád, víte…“. Albus Brumbál, nositel Merlinova řádu 1. třídy, Nejvyšší divotvorce, Nejhlavnější hlava mezinárodního sdružení kouzelníků a ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích se k případu odmítl vyjádřil, podotknul však, že třebaže byl Hartwell bradavickým učitelem teprve čtyři roky, upřímně doufá v jeho brzké nalezení, a to „nejlépe v jednom kuse“.  Případem se nyní zabývá oddělení pohřešovaných osob.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *